Принцип дії нічних лінз Paragon

 про принцип дії лінз - ТарусРефракционная терапія рогівки або інакше “ нічна корекція ” за допомогою спеціальних лінз Парагон дозволяє вирішити проблему навіть тоді, коли вам здається, що ви « беззбройні »Проти свого поганого зору. Отримавши сертифікацію ще в 2002 році (США і Великобританія, а в 2005 році і в Україні), така методика успішно використовується в офтальмології як оптимальний спосіб корекції, який має мінімальний перелік протипоказань і практично не має вікових обмежень ( рекомендований пацієнтам від 6 років ).

Принцип дії

Механізм впливу нічних лінз полягає в їх унікальній структурі. Зовнішня поверхня у них оптична, яка відповідає за активну заломлення світла і отримання ідеального бачення навколишнього картинки. Внутрішня поверхня відрізняється дуже складним рельєфом, завдяки якому забезпечується вплив на профіль епітелію очі.

Коли людина одягає лінзи, поверхневий рельєф рогівки і заломлююча сила змінюються на точну і необхідну величину. Після того як лінзи знімаються, ефект зміненої оптичної сили рогівки зберігається, ідеальне зображення фокусується на сітківці, а значить, людина продовжує добре бачити.

Чого можна очікувати?

У всьому, що стосується офтальмології, точність має величезне значення. Численні дослідження, проведені Alharbi і Swarbick , Змогли показати, що вже через 10-15 хвилин носіння нічних лінз настає рефракції ефект (тобто, зір поліпшується). Це дозволяє після першої ночі забезпечувати практично повноцінну корекцію зору (результати в даному випадку коливаються від 75 до 80%), а максимальний ефект гарантувати приблизно через 7-10 днів.
Природно, на абсолютне поліпшення за такий короткий час розраховувати не варто, адже повна корекція відбувається повільніше і поступово. Однак вже через 72-120 годин можна очікувати стабільний результат.

Дослідження і їх результативність

використання нічних лінз - ТарусЗ роками вчені не могли детально і точно пояснити, в чому ж полягає принцип дії нічних лінз . Одні вважали, що коригувальний ефект відбувається завдяки прогину рогівки. Інші ж доводили шляхом вимірювання оптичної зони і глибини абляції під час корекції, що пояснити ефект таких лінз можна тільки за рахунок топографічно видимих змін в товщині рогівки (не враховуючи її прогин).
Тільки з плином часу в 2004 році були проведені дослідження на моделях котячих очей, які показали, що ортокератологіческіе лінзи сприяють змінам в поверхневих шарах епітелію рогівки.
Сьогодні ж практично всі дослідники та науковці зійшлися на думці, що корекція зору завдяки нічним лінзам відбувається шляхом зміни товщини рогівки. Єдиним дискусійним питанням залишається механізм стоншування її епітелію, а особливо центральної його зони.

Якщо вірити припущенням, то це може бути:

  • Прискорення ексфоліаціі;
  • Зміна поверхневих клітин в розмірі;
  • Зменшення проліферації клітинних шарів;
  • Прискорення втрати поверхневих шарів клітин;
  • Мультифакторний механізм (включає в себе поєднання перших чотирьох чинників).

Тимчасовий ефект: бути чи не бути?

Результат впливу нічних лінз дуже схожий з тим, який можна отримати за допомогою лазерної корекції . Різниця лише в тому, що у випадку з рефракційної терапією ефект тимчасовий. Саме це багатьох і зупиняє.
Однак потрібно пам’ятати, що тимчасовий ефект пояснюється лише фізіологічним процесом поступового, але стабільного відновлення поверхневих клітин рогівки ока.

Зрозуміти чи підходить особисто вам нічна корекція можна вирішити тільки індивідуально і після повноцінного обстеження. Ефективність терапії рефракції може бути гарантована тільки комплексом факторів: знання фахівця, його досвід і правильність підбору лінз.