Про клініку

Діагностика та лікування захворювань зоруЦентр лазерної корекції зору «Тарус» — спеціалізована офтальмологічна клініка, заснована в 1998 році в Одесі.

Ми пропонуємо повний спектр діагностичної та лікувальної допомоги в сфері офтальмології:

  • комплексне діагностичне обстеження зору;

 

  • ексімер-лазерну корекцію короткозорості, далекозорості та астигматизму за іноваційною методикою OptiLASIK;

 

  • ортокератологічне лікування нічними лінзами Парагон;

 

  • ультразвукове лікування катаракти найсучаснішими методиками;

 

 • лазерне лікування глаукоми, вторинної плівчатої ​​катаракти, захворювань сітківки, кератоконуса.

У нашому медичному центрі успішно застосовуються новітні методики і розробки в світовій офтальмології:

  • ексімерний лазер Alcon Wavelight EX-500;

 

  • діагностичний комплекс Alcon Verion;

 

 • хірургічний аппарат Alcon Centurion.

Наші лікарі пройшли стажування і отримали практичний досвід в провідних європейських офтальмологічних центрах. Клініка акредитована МОЗ України та сертифікована за стандартом ISO 9001:2009.

За майже 20 років ми провели тисячі успішних операцій різного ступеня складності. Величезний досвід роботи дозволяє нам гарантувати найкращий результат лікування для кожного пацієнта!

Лікарі клініки

Головний лікар

Головний лікар і провідний хірург Центру лазерної корекції зору «Тарус» — кандидат медичних наук, лікар-офтальмолог вищої категорії Сергій Костянтинович Щіпун.

Щипун Сергей КонстантиновичСергій Костянтинович вперше в Україні у 1998 році впровадив в практику ексімер-лазерні фоторефракційні операції, а саме: фоторефракційну кератектомію (ФРК), лазерний «in situ» кератомільоз (LASIK), фототерапевтичну кератектомію (ФТК).

За час роботи клініки він провів понад 20 000 оперативних втручань. З 2000 року і до теперішнього часу, С. К. Щіпун — дійсний член Європейського Товариства рефракційних та катарактальних хірургів (ESCRS). Головний лікар регулярно відвідує засідання Європейського Товариства, підтримує листування з його членами. З 2014 року Сергій Костянтинович – референтний хірург компанії Алкон.

Що ми лікуємо?

Короткозорість

Короткозорість (міопія), є одним з найбільш поширених видів аномалій рефракції. Вона присутня у майже третини населення Землі. Короткозорі люди зазнають труднощів при розгляданні об’єктів на відстані, але добре бачать дрібні деталі зблизька, зокрема, читання чи вишивання не викликає у них труднощів в будь-якому віці.

Сучасна офтальмологія -TarusСучасна офтальмологія пропонує лікарям широкий спектр методик лікування короткозорості. Залежно від виду міопії, її ступеню і тенденції до  прогресування з часом – офтальмологи вибирають відповідну тактику.

Існують консервативні методи корекції короткозорості:

 • окулярами;
 • контактними лінзами;
 • нічними лінзами (ортокератологія).

Хірургічні заходи:

 • мікрохірургія рефракції (лазерна корекція зору OptiLASIK);
 • імплантація факічних лінз Staar ICL (при високих ступенях короткозорості) або рефракційна заміна прозорого кришталика, коли необхідну для корекції міопії лінзу поміщають одразу всередину ока – поверх або замість власного кришталика.

Далекозорість

Лікування далекозорісті -ТарусДалекозорість, або гіперметропія – ще один з найпоширеніших видів аномалій рефракції. Від неї страждають близько чверті населення Землі. На відміну від короткозорих, люди з далекозорістю зазнають труднощів при розгляданні близьких предметів.

В залежності від ступеню, погіршується і можливість бачити віддалені об’єкти. Характерний симптом – головний біль, що виникає після напруженої роботи зблизька (з паперами, рукоділлям чи за комп’ютером).

Гіперметропію можна виправляти з допомогою окулярів, контактних лінз чи лазерної корекції зору.


Астигматизм

Лікування Астигматизму -тарусЛюдське око не може мати ідеально круглої форми, оскільки воно складається з різних тканинних оболонок. Певна витягнутісь рогівки в одному з меридіанів називається фізіологічним астигматизмом.
Якщо форма органу зору наближається до форми м’яча для регбі (на противагу нормальній, схожій на баскетбольний м’яч) – говорять про виражений астигматизм.
За рахунок порушення сферичності заломлюючої системи ока (рогівки чи кришталика, в залежності від виду астигматизму), хворий втрачає здатність до чіткого бачення – предмети ніби відображаються в кривому дзеркалі – чіткість горизонтальних ліній переважає над вертикальними чи навпаки.

Прогресування астигматизму може вказувати на розвиток кератоконусу – серйозного обмінного захворювання, що загрожує перфорацією рогівки.

Корегувати астигматизм з прогнозовано високим результатом можна під час лазерної корекції. Менш радикальні методи: окулярна корекція та носіння контактних лінз.


Катаракта

Хірургія і лікування катаракти у клініці ТарусКатаракта – це помутніння природної лінзи ока – кришталика. Найчастіше вона розвивається на фоні вікових змін в організмі, проте існує також вроджена катаракта. Окрім цього, помутніння кришталика може виникнути після травми чи, як ускладнення інших хвороб ока, наприклад, хронічного увеїту (запалення судинної оболонки).

Катаракта потребує оптимального в часі хірургічного лікування. Медикаментозна терапія не підтверджена тезами доказової медицини.

Сучасний рівень виконання операції з використанням ультразвуку, без накладання швів і з іноваційним комп’ютерним супроводом дозволяє проводити видалення катаракти на будь-якій стадії її розвитку, а широкий асортимент штучних інтраокулярних лінз здатен задовольнити найвимогливіших пацієнтів.

Не зважаючи на те, які вимоги Ви висуваєте до свого зору (усунення аномалії рефракції, лікування катаракти, необхідність гарного зору в сутінках, попередження виникнення аберацій (“бліків”) на периферії під час водіння – спеціалісти Центру “Тарус” згодні надати детальну консультацію і підібрати ІОЛ для Вас за індивідуальною програмою.


Глаукома

Лікування глаукоми - ТарусПід діагнозом глаукома об’єднана широка група різних за походженням та механізмом розвитку хвороб, спільними для яких є прогресуюча атрофія зорового нерва і звуження полів зору. Частіше всього, патологію пов’язують з підвищенням внутрішньоочного тиску.

Це захворювання називають “крадієм зору”, оскільки сліпота може прийти непомітно. Видиме звуження полів зору проявляється, коли гине половина волокон зорового нерва.

Лише рання діагностика, яку в повному обсязі забезпечує технічне обладнання Центру “Тарус”, здатна попередити появу ускладнень і сповільнити перебіг хвороби.

Глаукому лікують консервативно – з щоденним пожиттєвим закапуванням гіпотензивних препаратів. Але в ряді випадків потрібне хірургічне або лазерне лікування. Значний досвід офтальмохірургів Центру дозволяє вірно визначити тактику лікування, вчасно запропонувати щадне лазерне втручання, або більш розгорнуту класичну хірургію глаукоми.


Захворювання сітківки

Отслойка сетчаткиСітківка – надзвичайно тонка і чутлива до порушення кровопостачання нервова тканина, яка вистилає внутрішню поверхню ока. Оскільки, при деяких захворюваннях змінюється стан судинної стінки – вона стає менш еластичною, патологічно проникною, або біля неї починають утворюватись мікротромби – сітківка однозначно реагує на такі зміни.

Перші прояви при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, діабеті – це ангіопатія сітківки. Картина очного дна при цих хворобах дещо відрізняється, але об’єднує їх порушення тонусу, калібру і співвідношення вен та артерій сітківки.

Коли проникна здатність судинної стінки остаточно порушується, виникають локальні крововиливи і набряк сітківки. Компенсаторно починають рости новоутворенні судини. Тоді, говорять про ретинопатію.

На початкових стадіях, хворих з ангіопатією просто спостерігають; коли виникає ретинопатія – застосовують лазерне лікування. Сучасна лазерна установка Ellex Integre Yellow Центру “Тарус” дозволяє проводити “тендітну” поверхневу коагуляцію – без значного термічного пошкодження сітківки.

Діагностика

Діагностика зору

диагностика зрения

Комплексне діагностичне обстеження виявляє існуючі проблеми з зором, визначає їх характер і допомагає лікареві визначити тактику лікування. Діагностика завжди передує проведенню будь-яких мікрохірургічних або лазерних втручань.

Комплексне діагностичне обстеження включає:

 • визначення заломлючої сили ока з допомогою авторефрактометра – рефрактометрію;
 • визначення гостроти зору без корекції та з корекцією;
 • огляд переднього відрізку ока та прилеглих до нього структур з допомогою щілинної лампи – біомікроскопію;
 • огляд очного дна (сітківки та зорового нерву) – офтальмоскопію;
 • вимірювання внутрішньоочного тиску – тонометрію;
 • дослідження товщини і форми рогівки на комп’ютерному топографі – комп’ютерну топографію рогівки;
 • ехографічне обстеження ока – ультразвукову біометрію;
 • детальний аналіз структури рогівки – ультразвукову пахіметрію.

Методики лікування захворювань зору

Лазерна корекція зору

Лазерна корекція зору — сучасний високотехнологічний метод виправлення короткозорості, далекозорості та астигматизму. Результат цієї безпечної та ефективної процедури — стабільно високий зір.

Лікуання зору в Одессі- ТарусСучасне обладнання зробило операцію простою, швидкою і безболісною — лазерна корекція зору є одним з найбільш перспективних напрямків в офтальмології. Мільйони чоловіків і жінок по всьому світу вже позбулися окулярів і контактних лінз, повернувши собі якісний зір! Завдяки OptiLASIK ви не лише міняєте свій імідж, але і відкриваєте нові горизонти в кар’єрі, захопленнях, спорті.

Суть методики полягає в зміні кривизни рогівки холодним променем лазера. Він безболісно і максимально точно випаровує мікроскопічний шар тканини рогівки, змінюючи її форму. Завдяки цьому, після корекції світло правильно відбивається в оці і фокусується на сітківці – повертається чіткість і гострота зору.

Переваги:

 1. безболісність забезпечується якісними крапельними анестетиками;
 2. режим «одного дня» — госпіталізація не потрібна – здійсніть мрію про чіткий зір без тривалого відриву від роботи або навчання;
 3. швидкість – втручання займає 10-20 хвилин, причому безпосередній вплив лазера обмежується лише 20-30 секундами;
 4. легкий відновний період — через 15 хвилин після закінчення маніпуляцій пацієнт може самостійно вирушати додому, гострота зору підвищується вже через декілька годин. Проте, доцільно запланувати лазерну корекцію у свою міні-відпустку, оскільки, не дивлячись на всю простоту методу, краще мати можливість відпочити потім ще 3-4 дні від зорового навантаження;
 5. стабільність результату — ефект від корекції залишиться значущим аж до похилого віку, в тому випадку, якщо природні вікові зміни не торкнуться зорової системи;
 6. висока прогнозованість — відповідь на питання «Як я буду бачити?», пацієнт отримує вже на діагностичному етапі;
 7. високий рівень безпеки — промінь лазера впливає тільки на рогівку, не зачіпаючи глибше розташовані структури ока. Точність попадання імпульсу в задану точку забезпечується комп’ютером та інноваційною системою стеження за розташуванням зіниці.

Вимоги до кандидата

 • вік понад 18 років (раніше маніпуляцію не проводять в зв’язку з тим, що формування структур очного яблука ще триває);
 • вік менше 40-45 років (коли починаються вікові зміни в оці — пресбіопія);
 • відсутність захворювань сітківки та рогівки;
 • підтверджена стабілізація зору протягом останніх 12 місяців (в такому випадку гарантується тривалий позитивний результат і після проведення корекції).

Мікрохірургія катаракти

Мікрохірургія катаракти - Тарус

Лише видалення мутного кришталика і заміна його на штучну інтраокулярну лінзу – єдиний, надійний і результативний метод лікування катаракти. Сьогодні ця мікрохірургічна операція в Центрі “Тарус” проводиться з допомогою ультразвуку і “під керівництвом” надсучаної комп’ютерної програми хірургічної навігації Verion.

Це гарантує:

 • безболісність методу;
 • швидку реабілітацію;
 • максимальну точність результату;
 • електронізацію процесу – зокрема віртуальна карта-розмітка ока в тривимірному режимі транслюється в об’єктиві операційного мікроскопа безпосередньо під час втручання.

Повертаючись до етапу підготовки до операції, то окрім комплексного обстеження хворого, збору анамнезу і бесіди з анестезіологом, проводять розрахунок лінзи, вибір її різновиду, а також – комп’ютерне моделювання плану майбутньої операції.

Всі параметри ока заносяться в програму, що розробляє етапи втручання, прораховує варіанти його перебігу, умовно наносить розмітку на очне яблуко для виконання точних маніпуляцій. Зокрема, для виконання двох мініатюрних розрізів всього в 2,2 мм, через які в порожнину ока заводяться мікроінструменти для видалення катаракти і постановки ІОЛ.

Цифрова карта операції – це той рівень, який дозволяє говорити про мікрохірургію майбутнього. Онлайн-моніторинг операціі використовується при імплантації всіх лінз преміум-класу, зокрема торичних (тих, що корегують астигматизм) – лінз Alcon Acrysof Toric, ReSToR, ART, Panoptix. Діагностика і планування операції з приводу катаракти ще ніколи досі не були наскільки точними.

З появою факоемульсифікації зникла потреба чекати дозрівання катаракти, як раніше, коли твердий кришталик діставали через широкий розріз, а потім накладали на рогівку шви. Тепер операцію можна виконувати одразу, коли пацієнта припинить влаштовувати якість його зору.

Показання до операції:

 • відчутне зниження зору;
 • необхідність лікування сітківки, якому заважає катаракта (наприклад тоді, коли мутний кришталик заважає проникненню лазера в порожнину ока);
 • декомпенсація глаукоми з доведено звуженим кутом передньої камери;
 • висока ступінь короткозорості, далекозорості чи астигматизму, навіть за відсутності катаракти.

Протипоказання:

 • гострі запальні захворювання ока;
 • діабетична ретинопатія високого ступеню ризику, за виключенням комплексних операцій з вітректомією;
 • проростання новоутворених судин в райдужку (рубеоз);
 • вроджені патології розмірів ока (мікро – чи буфофтальм).

Ортокератологія лінзами Парагон

Ортокератологія лінзами Парагон - TarusІснує декілька методів корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму, починаючи від носіння окулярів чи контактних лінз до лазерної корекції або рефракційної заміни кришталика. Метод рефракційної терапії рогівки з допомогою жорстких лінз нічного носіння Paragon CRT – радикально відрізняється від усіх перечислених.

Ця технологія поєднує у собі плюси інших методик. За механізмом дії вона найбільше подібна до лазерного шліфування поверхні рогівки, оскільки носіння індивідуально виготовлених лінз спрямоване саме на зміну форми та сферичності цього відділу ока. Проте, потрібно пам’ятати про зворотність процедури. Декілька ночей без лінз Парагон повертають рогівку до “первозданної” форми.

Унікальна особливість методу – ви можете позбавитись від окулярів чи м’яких контактних лінз в день без операції! Суть терапії полягає в одяганні корегуючих лінз на ніч, коли вони ніяким чином не обмежують активність та не впливають на комфорт пацієнта.

Виготовлена з пористого “дихаючого” полімеру лінза поступово “вирівнює” поверхню рогівки до потрібної міри, при чому цей ефект зберігається протягом всього наступного дня. Вранці, коли людина знімає контактні лінзи, вона бачить чітко без всіляких допоміжних засобів.

Лінзи Paragon CRT знаходяться “на озброєні” спеціалістів Центру “Тарус” з 2005 року, тому методика налагоджена і відпрацьована до найдрібніших деталей. Лікування відбувається під прискіпливим контролем товщини і структури рогівки, тому метод є безпечним і чудово підходить для нехірургічної корекції зору у дітей та підлітків.


Лазерне лікування захворювань сітківки

Ретинопатія – патологія сітківки, найчастіше розвивається у хворих з цукровим діабетом. Це небезпечне захворювання впливає на всі органи та системи людського організму, в тому числі і на орган зору.
Ретинопатія -ТарусНадмірний рівень цукру в крові, в першу чергу, відбивається на стані судинної стінки – кров по капілярах рухається гірше, а іноді взагалі виходить за межі судинного русла. На сітківці це проявляється у вигляді крововиливів, локальних зон набряку (ексудатів), ділянок ішемії (аперфузії), а також появи новоутворенних судин, якими “природа” намагається заповнити утворену пустоту – замінити недієздатні ділянки мікроциркуляторного русла.

Всі ці елементи можуть стати причиною “випадіння” зони сітківки з зорової функції, а також призвести до появи розриву, а в подальшому відшарування сітківки. Для того, щоб попередити такі важкі ускладнення, розроблено методику коагуляції сітківки: місцевої – навколо потенційного розриву чи панретинальної (по всій площі ураженої сітківки).

Сучасна лазерна установка дозволяє здійснювати дозований термічний вплив на поверхневі шари сітківки, який не викликає грубого рубцювання, але надійно “приварює” сітківку до оболонки, що лежить під нею.

Процедура проходить амбулаторно, не спричиняє дискомфорту, проводиться після детального обстеження і з обов’язковим подальшим спостереженням.


Лікування зору у дітей

Око дитини за своєю структуру, звичайно, подібне до ока дорослого, проте захворювання їх можуть спіткати зовсім різні. Окрім цього, важливий етап діагностики та лікування зору у дітей – встановлення контакту та завойовування довіри малюка.

Лікування зору у дітей - ТарусЗокрема, найпростіша перевірка зору – це вже випробування. І справа не тільки в тому, що маля може не знати літер (для цього існують оптотипи-картинки), а і в сором’язливому небажанні дитини говорити.

Провідні спеціалісти Центру “Тарус” мають багаторічний досвід роботи з дітками всіх вікових категорій. Для їх обстеження використовуються:

 • авторефрактометрія;
 • визначення положення очей, для виявлення косоокості;
 • діагностика на синоптофорі для визначення безпосередньо кута косоокості, якщо вона є;
 • дослідження бінокулярного зору, фузіонних резервів – для виключення прихованої косоокості;
 • біомікроскопія;
 • огляд очного дна;
 • визначення полів зору;
 • тонометрія.

За необхідності призначаються ультразвукові обстеження та ОКТ – комп’ютерна томографія сітківки.

Проводиться апаратне лікування амбліопії (синдрому лінивого ока) та косоокості при міопії, гіперметропії та астигматизмі. Застосовується рефракційна терапія лінзами нічного носіння Парагон.

Покази до хірірургічного лікування очних захворювань у дітей розглядаються індивідуально.


Факічні лінзи STAAR ICL — допомога пацієнтам з високим ступенем корокозорості

Внутриглазная линза StaarІснує два альтернативних способи допомогти пацієнтам з високим ступенем міопії, яким протипоказане проведення лазерної корекції, наприклад, через низьку товщину рогівки. Це – рефракційна заміна кришталика або постановка факічної лінзи Staar ICL.

Факічна – значить, та лінза, яку встановлюють поверх власного кришталика. такий різновид імплантації підходить молодим людям з власним прозорим кришталиком і патологією рефракції, які хочуть позбавитись від окулярів чи контактних лінз.

Устаткування клініки

Оснащення офтальмологічного центру “Тарус” знаходиться на рівні сучасних  європейських офтальмологічних центрів. Персоналізовані програми і автоматизовані процеси – той напрямок, який визначили для себе офтальмохірурги Центру. Висока інформативність діагностичних приладів, а також надзвичайна точність лікувальних установок – той стандарт, який ми обрали.

Оборудование клиники Тарус

Візит до офтальмолога починається з перевірки гостроти зору. Для цього оснащенні робочі місця офтальмологів, встановлені фороптери, проектори знаків.
Для вимірювання заломлюючої сили ока використовуються авторефкератометри Tomey, Topcon.

Товщину і топографію рогівки досліджують з допомогою комп’ютерного топографа Pentacam виробництва «Oculus». Це дослідження дозволяє визначитись з можливістю проведення лазерної коррекції зору.
Особливість даної установки – кольорова телекамера з високою оптичною здатністю і точним визначенням фокусної відстані до поверхні рогівки за допомогою прицільного діодного лазера. Окрім цього, після спеціального електронного опрацювання зображення, можна отримати інформацію і провести математичний аналіз 10800 точок в центральній зоні рогівки (діаметром 7 мм). Це найбільш показове дослідження для визначення радіуса кривизни і заломлюючої сили рогівки, а також розташування її головних меридіанів. Воно відіграє ключову роль у виборі тактики рефракційної лазерної операції.

Лечение глазных заболеваний в клинике Тарус

До того ж, порівняння поступових топограм до і після ексімер-лазерної корекції – золотий стандарт післяопераційного спостереження, який дозволяє корегувати режим медикаментозної терапії, відслідковувати ефективність втручання.
Інновація в діагностиці стану рогівки – використання установки Alcon Wavelight Topolyzer. Прилад – дуже рідкісний для офтальмологічних клінік України.

Ця персоналізована комп’ютерна програма детально сканує поверхню рогівки, фіксує її товщину в усіх точках. Функції вбудованої пам’яті дозволяє аналізувати дані по конкретній ділянці, які можуть бути отримані від двох різних вимірів. Окрім цього, Topolyzer фотографує і “запам’ятовує” індивідуальний малюнок райдужки, а потім використовує його, як своєрідну карту розпізнавання обстеженого раніше ока. Тому, “людський фактор” під час операції виключається майже повністю – комп’ютер самостійно розпізнає око і вмикає раніше розроблену для нього програму операції.

Система Topolyzer супроводжує інтраопераційний етап – малюнок райдужки, ширина зіниці ретельно відслідковуються, а також постійно контролюється положення ока відносно зорової осі. Програма миттєво виправляє свої дії, після узгодження з поточними змінами.

Система Topolyzer -центр лазерной корекции зрения ТарусУльтразвукова біометрія проводиться з допомогою компактного приладу (А-скан) — AXIS II. Його переваги:

 • висока точність;
 • адаптація до будь якого розміру, положення ока;
 • автоматичний, напівавтоматичний, ручний режими;
 • 1500 точок ехограми, що втричі перевищує “середньостатичну” картинку з подібних приладів;
 • врахування швидкості ультразвуку для псевдофакічних (наприклад, заповнених силіконом) очей;
 • персоналізація, гнучкість – лікар може вносити свої налаштування під час дослідження;
 • хірургічні коефіцієнти для розрахунку ІОЛ за результатами імплантації.

 

Біометричний прилад IOL Master для ультразвукового сканування ока використовується для вимірювання параметрів ока: довжини осі очного яблука, радіусу кривизни рогівки, глибини передньої камери і розрахунку ІОЛ перед оперативним втручанням з приводу катаракти.

Важлива особливість – безпека за рахунок безконтактності методу.

Ультразвуковий B-scan (MicroMedical Devices)

Компактний B-датчик під’єднується до ноутбука, дозволяє отримувати чіткі зображення за рахунок усунення втрати сигнула.

Особливості:

 • «Smooth Zoom» технологія – подвійний зум без викривлення в режимі реального часу чи для вже зафіксованої картинки;
 • можливість запису 34-секундного ролика;
 • наявність вбудованого зразка протоколу обстеження;
 • зручні передача, збереження і друк результатів (на вибір: e-mail, принтер чи збереження в базу данних);
 • програмне забезпечення з можливістю оновлення.

Компактный тонометр P-2000
Тонометр серія Ultima 2011 року компанії MicroMedical Devices (США) призначений для вимірювання товщини рогівки безпосередньо в умовах лазерної операційної.

Цифровий тонограф ТНЦ-100 застосовується для вимірювання внутрішньоочного тиску найбільш достовірним – контактним – методом з цифровою індикацією. Ця процедура – важливий етап скринінгу глаукоми.

Діагностична система Alcon Verion
Діагностична система Alcon Verion | tarusVerion – досконала система з діагностичними та інтраопераційними підрозділами. На передопераційному етапі вона допомагає ідеально прорахувати заломлюючу силу необхідної конкретному пацієнту інтраокулярної лінзи, а також будує тривимірну розмітку для операційного поля – передньої поверхні ока.
Під час операції 3D-карта транслюється безпосередньо в об’єктиві операційного мікроскопа – програма підказує ретельно прораховані місця для мікророзрізів, а також відображає наступні кроки операції, згідно з розробленим нею оптимальним планом втручання. Так проходять операції майбутнього.

 

Ексімерний лазер Alcon Wavelight EX-500 (2016-2017 р, Німеччина)

Ексімерний лазер Alcon Wavelight EX-500 - глазная клиника ТарусШвидкість лазерного впливу цієї надсучасной установки – революційна. Вона становить 1,4 сек на 1 діопрію. Це – технологічне лідерство, оскільки жоден ексімер-лазер серед попередників не проводив абляцію рогівки так швидко, при цьому зберігаючи безпеку і високу результативність процедури.

Ключові параметри прилада:

 • система адаптації лазера, що пристосовується до змін положення ока за 2 мілісекунди;
 • спільна робота діагностичної установки Topolyzer безпосередньо з лазером;
 • моніторинг ширини зіниці, корекція дій в залежності від цієї величини;
 • дозоване імпульсне навантаження, оптимальний розподіл енергії по площі рогівки та в часі;
 • стабільність лазерного променя.

Мультихвильовий лазер NOVUS OMNI
Прилад застосовують для коагуляції сітківки. Широкий спектр параметрів та налаштувань дозволяє виконувати найтонші втручання.

Показання для застосування:

 • вікова дегенерація макули;
 • проліферативна діабетична ретинопатія;
 • розриви і відшарування сітківки;
 • діабетичний макулярний набряк;
 • непрохідність ретинальних судин.

Хірургічний аппарат Alcon Centurion

Хірургічний аппарат Alcon Centurion - клиника ТарусЦя ультразвукова установка дозволяє хірургові працювати на якісно новому рівні, сама вирішує поточні завдання, нівелює складнощі в роботі.

Особливості:

 • функція Active Fluidics розроблена, щоб автоматично відслідковувати і підтримувати на сталому рівні внутрішньоочний тиск під час операції;
 • програма Balanced Energy дозує торсіонний ультразвук, контролюючи його оптимальну потужність, що виключає можливість післяопераційного набряку рогівки;
 • голки INTREPID Balanced Tip забезпечують максимально безпечний і ефективний прокол;
 • система Autosert гарантує автоматичну імплантацію ІОЛ, без ризику пошкодження ендотелію рогівки.

Лікувальний аппарат Peschke UV-X для лікування кератоконуса.

Наша адреса

Прайс-лист на услуги Центра

Комплексная диагностика зрения

Комплексная диагностика зрения

Наименование процедурыЦена
Комплексная первичная диагностика зрения
При записи через сайт цена - 900 грн.
950 грн.
Комплексная первичная диагностика зрения для пенсионеров
при наличии пенсионного удостоверения
900 грн.
Комплексная первичная диагностика зрения для пациентов от 6 до 18 лет
при наличии документа, удостоверяющего возраст
900 грн.
Комплексная повторная диагностика зрения
для всех категорий пациентов клиники
900 грн.
Консультация врача без проведения диагностики ("второе мнение")
консультация по результатам обследования в других клиниках
500 грн.
Консультация офтальмолога при конъюнктивитах и травмах
первичное обращение / повторное обращение в течение месяца
500 / 400 грн.
Контрольное наблюдение глаукомных пациентов
(в т.ч. подбор капель)
500 грн.
Динамическое наблюдение пациентов после операции по удалению катаракты
более 3 месяцев с момента проведения операции
500 грн.
Динамическое наблюдение пациентов после лазерной коррекции зрения
более 3 месяцев с момента проведения операции
500 грн.
Оптическая когерентная томография глаза (OCT / ОКТ), за диагностику 1 глаза
исследование одного отдела глаза
500 грн.
Консультация главврача Центра, кандидата медицинских наук Щипуна С.К.
До 30 минут, по предварительной записи
850 грн.
Консультация ведущего врача-ретинолога, к.м.н. Ганиченко И.Н.
До 30 минут, по предварительной записи
700 грн.
Консультация врача-офтальмолога клиники
(без проведения диагностики, до 20 минут)
500 грн.
Расчёт интраокулярных линз на комплексе Lenstar 900 + Alcon Verion
перед операцией по поводу катаракты, проводит канд.мед.наук Щипун С.К.
400 грн.
Анестезиологическое сопровождение операции по хирургии катаракты
в т.ч. предоперационная консультация анестезиолога
1000 грн.
Запись на обследование за 25-60 дней до желаемой даты по телефону + 38 (048) 786-00-11
Записаться на комплексную диагностику зрения
При записи через сайт на диагностику действует специальная цена. При необходимости срочной диагностики (например, для проведения операции) просьба записаться в лист ожидания (резервный список).
Эксимер-лазерная коррекция зрения OptiLASIK

Эксимер-лазерная коррекция зрения

Наименование процедуры (за коррекцию одного глаза)Цена
Эксимер-лазерная коррекция зрения по методике OptiLASIK при близорукости, дальнозоркости и астигматизме, вне зависимости от степени аномалии рефракции15 500 грн.
Эксимер-лазерная коррекция зрения по методике LASEK/OptiLASEK (лазерная субэпителиальная кератэктомия) при близорукости, дальнозоркости и астигматизме, вне зависимости от степени аномалии рефракции15 500 грн.
Эксимер-лазерная коррекция зрения по методике OptiLASIK "Тонкий лоскут" при близорукости, дальнозоркости и астигматизме с формированием тонкого лоскута при малой толщине роговицы (методика защищена Патентом Украины).17 000 грн.
Персонализированная лазерная коррекция зрения CustomQ (CustomQ LASIK / CustomQ LASEK) на основе данных аберрометрического анализа при близорукости, дальнозоркости, астигматизме.17 500 грн.
Фототерапевтическая лазерная кератэктомия (ФТK / PTK) при заболеваниях роговицы, последствиях травм, ожогов, и др.17 500 грн.
Новая методика! Бесконтактная трансэпителиальная лазерная коррекция зрения по методике StreamLight (Trans-Epi One Step) на основе данных аберрометрического анализа при близорукости, дальнозоркости, астигматизме.22 000 грн.

В стоимость входит эксимер-лазерная коррекция указанным методом, предоперационные исследования, послеоперационное наблюдение в течение 1 месяца. Цена указана за коррекцию одного глаза.
Ортокератология - линзы ночного ношения Paragon

Ортокератология - линзы ночного ношения Paragon

Наименование процедурыЦена
Годичный курс ортокератологического лечения линзами ночного ношения Paragon CRT на 2 глаза (линзы стандартного набора диаметра 10.5)
14000 грн.
Годичный курс ортокератологического лечения линзами Paragon CRT на 2 глаза (заказные линзы диаметра 10.5, а также все линзы специального диаметра 11.0, 11.5, 12.0)
15000 грн.
Годичный курс ортокератологического лечения линзами Paragon Dual Axis при астигматизме на 2 глаза (линзы любого диаметра).16000 грн.
Годичный курс ортокератологического лечения линзами Paragon CRT на 1 глаз (стандартного или заказного набора)10500 грн.
Годичный курс ортокератологического лечения линзами MoonLens на 2 глаза (стандартный набор) 14000 грн.
Годичный курс ортокератологического лечения линзами MoonLens на 2 глаза (заказные линзы)15000 грн.
Годичный курс ортокератологического лечения линзами MoonLens Toric на 2 глаза (стандартного / заказного набора)16000 грн.
Сохранение окончательной цены будет возможно только при условиях полной 100% предоплаты линз. В остальных случаях, цена линз будет пересчитываться на момент получения линзы в клинике с завода. Для пациентов 2, 3, и т.д. года ношения линз, максимальная скидка - 5%.
В стоимость включена консультация врача, подбор и поставка 1 или 2 линз (в случае отсутствия на складе для стандартного набора или в случае всех заказных линз, срок поставки – до 6 недель), медикаментозное обеспечение, первичные расходные материалы, наблюдение в течение 1 года по графику. Для пациентов 2, 3 и т.д. годов ношения линз, в стоимость линз включен 1 повторный осмотр, остальные - платные.
Микрохирургическое лечение катаракты

Микрохирургическое лечение катаракты

Наименование операции (за операцию одного глаза)Цена
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией АСФЕРИЧЕСКОЙ монофокальной интраокулярной линзы Alcon AcrySof MA60MA (Швейцария/США)20900 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией АСФЕРИЧЕСКОЙ монофокальной интраокулярной линзы Alcon Acrysof SA60AT (Швейцария/США)21500 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией АСФЕРИЧЕСКОЙ монофокальной гидрофобной интраокулярной линзы с желтым фильтром - Alcon AcrySof Natural IQ SN60WF (Швейцария/США)26900 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией ТОРИЧЕСКОЙ монофокальной интраокулярной линзы AcrySof® IQ Toric Lens SN6AT (Швейцария/США)29700 грн. - 36900 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией премиальной ТРИФОКАЛЬНОЙ АСФЕРИЧЕСКОЙ ГИБКОЙ интраокулярной линзы Alcon AcrySof PanOptix® TFNT00 (Швейцария/США)54500 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией премиальной ТРИФОКАЛЬНОЙ ТОРИЧЕСКОЙ интраокулярной линзы AcrySof PanOptix® Toric® TFNT (Alcon, Швейцария/США)61500 грн.- 75200 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией премиальной EDOF интраокулярной линзы Alcon Vivity® (Швейцария/США)54500 грн. - 75200 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS Monofocal IOL (Johnson & Johnson)29 900 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS Monofocal Toric IOL (Johnson & Johnson)36 200 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS EYHANCE Monofocal IOL (Johnson & Johnson)33 500 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS EYHANCE Monofocal Toric II IOL (Johnson & Johnson)41 200 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS SYMFONY IOL (Johnson & Johnson)49 500 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS SYMFONY Toric IOL (Johnson & Johnson)65 200 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS SYNERGY IOL OptiBlue (Johnson & Johnson)56 200 грн.
Факоэмульсификация катаракты с имплантацией интраокулярной линзы TECNIS SYNERGY Toric II IOL OptiBlue (Johnson & Johnson)72 500 грн.
ДОПЛАТА за осложненные случаи катаракты (ригидные зрачки, малое количество эндотелиальных клеток, единственные глаза, и т.д.)5000 - 10000 грн.
В стоимость операции входит:
·         Консультация главного врача центра, кандидата медицинских наук Щипуна С.К.
·         Подсчёт количества эндотелиальных клеток на эндотелиальном микроскопе
·         Предоперационное обследование хирурга
·         Проведение операции по удалению катаракты ультразвуковым методом факоэмульсификации
·         Оплата работы хирурга, врача-ассистента (при необходимости), операционной медсестры, медсестер и санитарок операционного блока
·         Полное анестезиологическое сопровождение, работа врача-анестезиолога
·         Искусственный хрусталик выбранной категории, одноразовые интраоперационные расходные материалы
·         Применение одноразовых расходных материалов
·         Медикаментозное обеспечение
·         Наблюдение в течение 1 месяца.
Внимание! Дополнительная стоимость лечения осложненных видов катаракты, таких как имплантация хрусталика при афакии при наличии задней капсулы, имплантация хрусталика при афакии при отсутствии задней капсулы с витректомией, экстракция травматической катаракты с имплантацией ИОЛ, экстракция увеальной катаракты, хирургия осложненной катаракты (увеальная, ригидный зрачок, задние синехии) с имплантацией ИОЛ суммируется со стандартной стоимостью факоэмульсификации. Необходимость проведения дополнительных оперативных вмешательств определяется хирургом как до операции, так и во время её проведения.
Во время военного положения стоимость операции является предварительной и может меняться в зависимости от курса доллара и евро, дополнительных логистических и прочих затрат. Просьба уточнять стоимость операции непосредственно в клинике.
Антиглаукомные операции

Антиглаукомные операции

Наименование операции (за операцию одного глаза)Цена
Антиглаукомная микрохирургическая операция 11000 грн.
Антиглаукомная операция с применением антиглаукомного устройства “Ex-Press 50” или “Ex-Press 200” 42900 грн.
Комбинированная антиглаукомная операция с факоэмульсификацией катаракты, в зависимости от выбранной линзы, с учетом стоимости антиглаукомного устройства семейства Ex-Press и интраокулярной линзы.59800 грн. - 113800 грн.
Микрохирургическая операция, в зависимости от сложности, включая стоимость расходных материалов. Наблюдение в течение 3 месяцев.
Лазерное лечение зрения, лазерная коагуляция сетчатки

Лазерная коагуляция сетчатки

Наименование процедурыЦена
Лазерная коагуляция при периферической дегенерации сетчатки (ПДС)4 500 грн.
Лазерная коагуляция при периферической дегенерации сетчатки (осложненный вариант, показания определяются врачом-ретинологом)5 200 грн.
Лазерная коагуляция при диабетической ретинопатии (ДРП), тромбозах, центральной серозной ретинопатии и других сосудистых аномалиях, первый сеанс4 200 грн.
Лазерная коагуляция при диабетической ретинопатии (ДРП), тромбозах, центральной серозной ретинопатии и других сосудистых аномалиях, последующие сеансы2 800 грн.
Лазерная коагуляция типа «Решетка», при макулярной патологии (разрывы, кистозный макулярный отёк т.д.)4 200 грн.
Лазерная YAG-дисцизия вторичных пленчатых катаракт, зрачковых плёнок, иридотомия, швартотомия в передней и средней трети стекловидного тела на YAG-лазере Ellex SuperQ4 500 грн.
Селективная лазертрубекулопластика (СЛТ) при открытоугольной глаукоме 4 500 грн.
Дополнительная процедура периферической лазеркоагуляции (малый объем до 200 импульсов)2 800 грн.
Панретинальная лазеркоагуляция5 500 грн.
Цена указана за лечение одного глаза.
Рефракционные операции и факичные линзы STAAR ICL

Рефракционные операции с применением факических линз STAAR

Наименование операции (за операцию одного глаза)Цена
Имплантация сферической интраокулярной линзы нового поколения STAAR ICL VICMO (Швейцария) при миопии высокой степени.65200 грн.
Имплантация торической интраокулярной линзы нового поколения STAAR ICL Toriс VTICMO (Швейцария) при миопии и миопическом астигматизме высокой степени.70500 грн.
Имплантация сферической интраокулярной линзы нового поколения STAAR ICL VICH (Швейцария) при гиперметропии высокой степени.60800 грн.
Имплантация сферической интраокулярной линзы нового поколения STAAR ICL VTICH (Швейцария) при гиперметропии и гиперметропическом астигматизме высокой степени.85500 грн.
Имплантация торической интраокулярной линзы нового поколения STAAR ICL VTICМ Phakic Toric IOL (Швейцария)67500 грн.
Рефракционная замена прозрачного хрусталика (РЗПХ) при близорукости, дальнозоркости, в зависимости от вида хрусталика.19900 грн. - 68800 грн.
В стоимость входит: медикаментозное обеспечение, операция, одноразовые расходные материалы, интраокулярная линза, консультация анестезиолога, анестезиологическое ведение в процессе операции. Наблюдение в течение 3 месяцев. Цена при условии 100% предоплаты линзы перед заказом.
Во время военного положения время поставки линзы и стоимость операции являются предварительными и может меняться в зависимости от курса евро, дополнительных логистических и прочих затрат. Просьба уточнять стоимость операции непосредственно в клинике.
Лечение кератоконуса и заболеваний сетчатки

Лечение кератоконуса

НаименованиеЦена
Лечение кератоконуса – ультрафиолетовое сращение с помощью лампы Зайлера, в зависимости от сложности, цена за лечение одного глаза.от 11500 до 15000 грн.
Годичный курс лечения линзами MacroZen (1 склеральная линза для коррекции кератоконуса).18000 грн.
Годичный курс лечения линзами MacroZen (2 склеральные линзы для коррекции кератоконуса).32000 грн.
28800 грн.
акция!
Подбор склеральных линз (за 2 линзы, без стоимости линз). 2500 грн.
Другие виды хирургического лечения

Хирургическое лечение заболеваний зрения

Наименование операции (за лечение одного глаза)Цена
Хирургическое лечение птеригиума 1-2 степени / без корнеосклеропластики7900 грн.
Хирургическое лечение птеригиума 3-4 степени / с корнеопластикой8400 грн.
Хирургическое лечение птеригиума с пластикой конъюктивы и лазерным вмешательством)10500 грн.
Криодеструкция кист, конъюнктивы, век, криоаппликация цилиарного тела при глаукоме 2500 грн.
Введение лекарственного препарата в халязион
Препарат оплачивается отдельно, включено наблюдение в течение месяца.
600 грн.
Снятие швов после проведенных операций.800 грн.
Удаление вросшей ресницы микрохирургическое простое300 грн.
Удаление вросшей ресницы микрохирургическое осложненное или лазерное700 грн.
Подбор очков и контактных линз

Подбор очков и контактных линз

Наименование процедурыЦена
Подбор сферических очков 400 грн.
Подбор астигматических очков 400 грн.
Подбор прогрессивных / офисных очков 500 грн.
Подбор сферических контактных линз400 грн.
Подбор торических контактных линз400 грн.
Подбор мультифокальных контактных линз500 грн.
Обучение ношению контактных линз, первичное одевание300 грн.
Проводится по предварительной записи
Курс аппаратного лечения
Наименование процедурыЦена
Программа «Миопия» базовая (4 аппарата)2700 грн.
Программа «Миопия» расширенная (4 аппарата)3000 грн.
Программа «Гиперметропия» базовая (3/4 аппарата)2700 грн.
Программа «Гиперметропия» расширенная3000 грн.
Программа «Зрительная усталость» базовая2700 грн.
Программа «Зрительная усталость» расширенная3000 грн.
Программа «Амблиопия» базовая3000 грн.
Программа «Амблиопия» расширенная3500 грн.
Программа «Косоглазие» базовая3000 грн.
Программа «Косоглазие» расширенная3500 грн.

Наша адреса

Центр лазерної корекції зору «Тарус»
Одеса, проспект Шевченка, 4д, 2 поверх

Многоканальна телефонна лінія

+38 (048) 786-00-11
+38 (048) 786-00-41

Електронна пошта: info@tarus.ua