Діабет – важке ендокринне захворювання, пов’язане з порушенням метаболізму глюкози. На тлі патології часто вражаються інші структури організму. Поряд з судинами, страждає кришталик ока, що супроводжується розвитком катаракти.

Поняття діабетична катаракта

Діабетична катаракта – захворювання, що виникає на тлі цукрового діабету, викликане порушенням метаболізму або поєднанням з віковими змінами зорового апарату. В офтальмології виділяють кілька стадій прогресування катаракти.

Стадії діабетичної катаракти

Етапи погіршення стану очі не відрізняються від інших форм катаракти:

 • початкова;
 • незріла;
 • зріла;
 • перезріла.

Початкова стадія характеризується одним або декількома вогнищами на периферії. На цьому етапі пацієнта практично нічого не турбує. Захворювання виявляється випадково, при профілактичному обстеженні. Незріла катаракта відрізняється злиттям патологічних вогнищ і переміщенням помутніння до райдужної оболонки. Камера набрякла, з’являється порушення зору. При огляді очі під пошкодженими волокнами залишаються здорові тканини. Зріла катаракта швидко прогресує, білок мутніє по всій площі камери. Пацієнт не бачить предметів, тільки ареол і джерело світла. Перезріла катаракта характеризується розпадом тканин, руйнуванням волокон. Відновити зір дуже складно, настає сліпота.

діабетична катарактаПричини виникнення діабетичної катаракти

Звернувшись на прийом офтальмолога в клініку «Тарус», пацієнт отримує можливість якісного надання допомоги і швидкої діагностики органу зору. Лікар допомагає знайти і усуне причину порушення, наскільки це можливо:

 • порушення капілярного кровообігу ока;
 • постійно високий рівень глюкози;
 • неправильний підбір дози препаратів від глюкози;
 • патології сітківки ока.

Якщо у пацієнта встановлений діагноз «СД», він повинен уважно стежити, чи немає у нього ознак розвивається катаракти.

Cімптоми діабетичної катаракти

Фахівці центру лазерної корекції зору виділяють переважні ознаки діабетичної катаракти:

 • поява миготіння перед очима;
 • відчуття стороннього тіла;
 • зниження чіткості зображення;
 • підвищення світлочутливості;
 • зниження барвистості зображення;
 • спотворення сприйняття предмета, двоїння;
 • швидка стомлюваність органу зору.

При появі цих симптомів пацієнт повинен подбати про своїх очах і звернутися в офтальмологічну клініку.

Діагностика та лікування діабетичної катаракти

Запис на консультацію в клініку «Тарус» передбачає залучення всіх доступних методів діагностики порушення:

1. Офтальмолог опитує пацієнта на предмет скарг.
2. Проводить вимірювання очного дна.
3. Встановлює поля зору.
4. Оцінює мікроциркуляцію.
5. Оглядає очі в офтальмоскоп.

За підсумками обстеження лікар складає індивідуальний план терапії пацієнта. Медикаментозне лікування проводиться з метою поліпшення мікроциркуляції, усунення сухості очі, зниження набряку і зменшення болю.
Радикальним методом вирішення питання є хірургія катаракти . Добре зарекомендував себе метод факоемульсифікації. Він полягає в дробленні пошкодженої тканини і виведенні її назовні через апарат.

Підготовка до операції

Перш, ніж буде призначена операція з видалення катаракти, Лікар центру «Тарус» оцінює загальний стан пацієнта. У зв’язку зі специфікою захворювання, потрібно враховувати показання та протипоказання до проведення вмешательства.Лазерная факоемульсифікація проводиться після того, як буде досягнуто стійке зниження показників цукру. Регенерація структур при захворюванні навіть після мікровмешательства порушена, коливання глюкози може погіршити стан ще більше.

Перевага звернення до клініки Тарус

Державна очна клініка часто не має можливості якісного надання допомоги з-з обмеженого фінансування. Центр Тарус в Одесі володіє найсучаснішим обладнанням.
Завдяки цьому обстеження і лікування пацієнта навіть у складних випадках займає обмежену кількість часу. ліцензії та сертифікати клініки підтверджують високий рівень надання допомоги. Лікарі клініки мають право стажуватися за кордоном, що істотно підвищує якостей їх роботи.