Що таке короткозорість?

Короткозорість (міопія), є одним з найбільш поширених видів аномалії рефракції зору, яку мають близько третини населення Землі. Короткозорі люди зазнають труднощів при розгляданні об’єктів на відстані, але добре бачать дуже близькі об’єкти – наприклад, для них не представляє складності читання книг або шиття.

Симптоми міопії:

  • Постійна напруга очних м’язів (бажання прискіпливіше, щоб краще побачити);
  • Швидка і часта стомлюваність очей;
  • Головні болі і запаморочення.

Що таке короткозорість (міопія)?

Короткозорість – це вид клінічної рефракції, при якій заломлююча сила оптичної системи ока занадто велика і не відповідає довжині його осі. На сітківці виходить зображення в колах світлорозсіювання. Віддалені предмети здаються розпливчастими, змазаними, нечіткими, тому гострота зору у короткозорих людей як правило нижче 1,0. Причин невідповідності може бути дві. Перша – довга оптична вісь очного яблука при нормальній сумарною заломлюючої сили рогівки і кришталика. Такий очей нагадує за формою еліпс або куряче яйце. Інша причина – при нормальному розмірі оптичної осі – 24 мм, занадто сильна рефракція заломлюючої системи ока (більше 60 діоптрій). І в першому і в другому випадках зображення від предмета не може сфокусуватися на сітківку, а знаходитиметься всередині ока. На сітківку потрапляє тільки фокус від близько розташованих до ока предметів.

Причина короткозорості?

Короткозорість, як у дітей, так і у дорослих, зустрічається в тих випадках, коли очне яблуко трохи довше ніж звичайне. Це змушує світлові промені зосереджуватися в точці перед сітківкою, а не безпосередньо на її поверхні. Міопія часто є спадковим захворюванням в сім’ї і зазвичай проявляються в дитинстві. Ця аномалія рефракції може стабілізуватися в певному віці, хоча іноді зір може значно погіршуватися з віком.

Причинами подовження очного яблука в передньо-задньому напрямку можуть бути: вроджена слабкість сполучної тканини; ослаблення організму в результаті нераціонального харчування, різних захворювань; спадкова схильність; тривале перенапруження очей при роботі на близькій відстані; погане освітлення робочого місця; неправильна посадка при читанні і листі. Міопія може бути вродженою, однак найчастіше вона з’являється в період росту організму (в дитячому та підлітковому віці). У міру зростання очного яблука в довжину міопія збільшується. Справжньою короткозорості, як правило, передує так звана помилкова короткозорість – наслідок спазму акомодації. В цьому випадку при застосуванні засобів, що розширюють зіницю і знімають напругу циліарного (ресничной) м’язи, зір відновлюється до норми. Спазм акомодації виявляється при тривалому читанні болем в очах, в області лоба і скронь.

Лікування короткозорості

Сучасна офтальмологія надає лікарям величезний спектр лікування короткозорості. Залежно від виду міопії, її ступеня і прогресування з часом – лікарі вибирають різну тактику лікування. Виправлення міопії може бути проведено консервативними методами – окулярами, контактними лінзами, рефракційної терапією (Ортокератологія), або ж хірургічними – хірургією рефракції (Лазерною корекцією зору), імплантацією факічних лінз або заміною прозорого кришталика.

Прогресуюча короткозорість, яка є протипоказанням до проведення лазерної корекції, може бути зупинена за допомогою склеропластики або зміцнення ока вправами. За призначенням лікаря перед лікуванням міопії в Одесі може бути рекомендований зміцнюючий курс лазерокоагуляції сітківки.

Рефракция глаза при близорукости

Види хірургічного лікування короткозорості

Лазерная коррекция зрения

Лазерна корекція зору при короткозорості, може зменшити або навіть усунути вашу потребу в окулярах або контактних лінзах. Існує кілька методик корекції міопії, які активно застосовуються в усьому світі.

Найвідоміша, перевірена, і краще за все зарекомендувала себе методика – LASIK (в різних клініках вимовляється як Лазік, Лейзік або Ласіков), Ця методика використовується в нашій клініці більше 15 років і була багаторазово перевірена і вдосконалена.

З осені 2014 придатна в нашому центрі стало доступно лікування міопії в Одесі процедурою OPTILASIK. Це найсучасніший і надійний спосіб відновити відмінний зір.

Методика лазерної корекції зору може застосовуватися для корекції короткозорості в разі її стабілізації протягом декількох років і достатньої товщини рогівки.

Коррекция высоких степеней близорукости

Що робити, якщо товщина рогівки недостатня, або ж ступінь аномалії рефракції знаходиться за межами можливостей лазерної корекції зору? У цих випадках можливе застосування інноваційних методик лікування короткозорості, а саме – імплантація факічних лінз STAAR ICL або ж рефракції заміна прозорого кришталика.

Провідні фахівці клініки Тарус

Лечение прогрессирующей близорукости

У разі, якщо Ексімер-лазерна корекція зору неможлива через прогресування міопії, застосовується методика склеропластики, її результати відслідковуються протягом декількох років, і після цього проводиться лазерна корекція зору.

Види консервативного (безоперационного) лікування міопії

  • Безумовно, найбільш поширеною методикою консервативного лікування короткозорості, поряд з апаратним лікуванням, залишаються окуляри й контактні лінзи. В даний час в цій області існує значний матеріал як в удосконаленні очкових стекол для корекції міопії, так і в створенні інноваційних матеріалів для контактних лінз – з підвищеною влагопроницаемостью, що забезпечують дійсно комфортне носіння.
  • Лінзи нічного носіння Paragon CRT . Ця методика найбільш добре себе зарекомендувала в корекції зору при короткозорості дітей і підлітків – вона дозволяє коригувати зір за допомогою носіння спеціальних “нічних” лінз під час сну, після зняття яких протягом 1-2 днів зберігається відмінний зір без окулярів і контактних лінз.

Профілактика короткозорості

Дуже важливо помітити перші ознаки короткозорості. Своєчасно розпочате лікування, спеціальні вправи, тренування внутрішньої м’язи очі в ряді випадків дозволяє відновити зір. Несвоєчасна корекція зору викликає перенапруження очі і спазм м’язів, сприяє прогресуванню хвороби.

 


Ціна лікування короткозорості в клиніці Тарус

Метод лікування Ціна
Ексімер-лазерна корекція зору по методиці OptiLASIK (Лазерний “in situ” кератомілез) при короткозорості, незалежно від ступеня аномалії рефракції 11 500 грн.
Ексімер-лазерна корекція зору по методиці LASEK (Лазерна субепітеліального кератектомія) при короткозорості, незалежно від ступеня аномалії рефракції 11 500 грн.
Ексімер-лазерна корекція зору по методиці OptiLASIK (Лазерний “in situ” кератомілез) при короткозорості, з формуванням тонкого клаптя (Методика захищена Патентом України) 13 000 грн.
Персоналізована лазерна корекція зору по аналогу методу SUPER LASIK (Wavelight CustomQ) на основі даних аберрометріческого аналізу при короткозорості 13 500 грн.
Персоналізована лазерна корекція зору по методиці StreamLight на основі даних аберрометріческого аналізу при короткозорості 16 000 грн.
Рефракционная заміна прозорого кришталика (РЗПХ) при короткозорості, в залежності від виду кришталика 15800 грн. – 52800 грн.

Ціна вказана за корекцію одного ока.