Факоемульсифікація катаракти

Для хірургічного лікування катаракти лікарі клініки Тарус вдаються до факоемульсифікації (ФЕК).

Факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи (ФЕК) – це мікрохірургічна операція, що проводиться за допомогою електронних хірургічних комплексів.

До винаходу сучасного малоінвазіного методу факоемульсифікації, операція з видалення катаракти проводилася методом екстракапсулярної екстракції, потрібно накладення швів і тривала реабілітація.

Від методик, які були раніше і які все ще застосовуються в багатьох клініках, ФЕК відрізняється на всіх етапах, включаючи передопераційну діагностику, етап планування, безпосередньо операцію і післяопераційне спостереження

Факоемульсифікація катаракти - Тарус

Підготовка до хірургії катаракти

Говорячи про підготовчої стадії: в Центрі “Тарус” крім базового прорахунку виду і розміру лінзи, виконують комп’ютерне моделювання плану майбутньої операції.

Всі параметри очі заносяться в програму, яка розробляє кроки операції, прораховує варіанти її перебігу, умовно розмічає очне яблуко для виконання точних маніпуляцій хірургом. Втручання проводять надтонкими інструментами, які заводяться через два мініатюрних розрізу – розміром близько 2.2 мм. Оптимальне розташування розрізів якраз і обчислює програма хірургічної навігації Verion.

Операції з видалення катаракти

Існує кілька видів операцій з видалення катаракти. В кожному окремому випадку лікар самостійно визначає відповідний для Вас вид операції, виходячи з індивідуальних особливостей перебігу захворювання. Найсучаснішим, ефективним і безпечним методом хірургічного втручання при катаракті є факоемульсифікація.

Сутність даного методу полягає в наступному. Через мінімальний розріз (близько 3 мм, з використанням інноваційної швейцарської ІОЛ IDEA або Alcon Acrysof IQ – всього лише 2.2 мм!) Хірург вводить спеціальний зонд, який розбиває (емульсіфіцірует) кришталик на безліч дрібних фрагментів, завдяки чому видалення (екстракція) кришталика здійснюється швидко і ефективно. Використання даного методу не потребує накладання швів і забезпечує якнайшвидше відновлення зору.

Основні показання до хірургії катаракти:

    • відчутне зниження зору;
    • необхідність лікування сітківки, якому заважає катаракта (Наприклад, в тому випадку, коли лазер не може проникнути всередину очі крізь мутний кришталик);
    • декомпенсація глаукоми (часто, після заміни кришталика тиск знижується);
    • висока короткозорість, особливо на одному оці, при наявності або без наявності катаракти.

Як проходить операція з видалення катаракти?

У передню камеру ока (між рогівкою і кришталиком) заводяться по черзі скальпель, пінцет, аспіратор, спеціальний наконечник для і ІОЛ і т.д. Перший етап після введення інструментів – розсічення передньої стінки раніше описаного капсульного мішка, так званий “капсулорексіс”.

Отримавши доступ до мас кришталиків, їх подрібнюють за допомогою ультразвукових хвиль і видаляють – так проходить власне факоемульсифікація. Цілісність порожнини передньої камери захищається спеціальної гелеобразной рідиною – віскоеластіком, який до того ж підтримує очний тиск в ході операції.

Потім через мінімальний розріз в звільнився капсульний мішок через спеціальний наконечник вводять інтраокулярну лінзу, при імплантації лінза згорнута, щоб мінімізувати розріз. Оскільки лінза виготовлена з м’якого еластичного матеріалу – сополимера акрилу Acrysof, то вона всередині ока розправляється сама. Мікророзріз рогівки не вимагають накладення швів – відбувається самогерметізація.

Провідні фахівці

Що потрібно для вдалого проведення операції з видалення катаракти?

Після хірургії катаракти потрібно замінити природний кришталик ока на штучний – інтраокулярну лінзу (ІОЛ). Існує два основних типи ІОЛ: жорсткі (негнучкі) і гнучкі ІОЛ (такі як Alcon AcrySof IQ, Xcelens IDEA Aspheric). Перед операцією Ваш лікар пояснить Вам основні відмінності між ІОЛ і дасть свої рекомендації щодо вибору тієї чи іншої лінзи. Але пам’ятайте, що використання гнучких ІОЛ забезпечить Вам ряд переваг. Застосування гнучких ІОЛ і методу факоемульсифікації дозволяє зменшити розмір розрізу до 2,5-4,0 мм, і проводити операцію в амбулаторних умовах.

Застосування жорстких ІОЛ також дозволяє використовувати метод факоемульсифікації, однак при цьому розмір розрізу збільшується до 5-7 мм. При цьому для його загоєння потрібно більш тривалий період часу. Більш того, гнучкі ІОЛ забезпечують швидке загоєння, відновлення нормального зору і мінімальну травматизацію ока.

Ви зможете швидше повернутися до нормального життя з прекрасним зором. Спільно з вашим лікарем ви вирішите, який саме тип ІОЛ Вам підійде, проте, якщо Ви хочете отримати якнайшвидше відновлення зору і забезпечити хорошу профілактику вторинної катаракти, ми рекомендуємо зупинити Ваш вибір на гнучкій ІОЛ.

[fc id=”1″ align=”left”][/fc]

Інструменти і медикаменти для проведення факоемульсифікації катаракти:

  • Хірургічні ножі.

Для того, щоб зробити точно дозований розріз, який також повинен бути герметичним, самозажівляющімся і безшовним, хірург використовує спеціальні хірургічні ножі. На кожному етапі операції використовується певний тип ножа. Застосування одноразових ножів забезпечує мінімальну травматизацію делікатних тканин ока, завдяки спеціальній заточування. А стерильна упаковка виключає ризик інфікування.

  • Віскоеластіком.

Для захисту внутрішніх структур ока під час операції використовуються спеціальні захисні засоби – віскоеластіком. Застосування цих препаратів дає безліч переваг як хірурга, так і пацієнту! Віскоеластіком захищають делікатні тканини ока під час операції від можливого пошкодження інструментами, потоками іригаційної рідини; обспечівает хорошу видимість хірурга, знижують ризик ускладнень під час операції. Застосування віскоеластіком дозволяє також прискорити процес загоєння і забезпечує більш швидке відновлення епітелію.

  • іригаційний розчин

Під час операції природна рідина (водяниста волога), яка знаходиться в оці людини, замінюється спеціальним іригаційним розчином. Протягом операції через око може проходити до 0,5 літра іригаційного розчину! Це необхідно для того, щоб ця рідина не була шкідливою або агресивною по відношенню до найтонших структурам очі, наприклад, рогівці. Рогівка людини – це «живе» вікно, яке різко реагує на будь-які зміни в складі рідини. Якщо розчин відрізняється за складом від природної внутрішньоочної рідини, то рогівка втрачає свою прозорість і якість зору після операції помітно погіршується, навіть якщо хірург провів операцію ідеально. Щоб уникнути подібних ускладнень, був розроблений спеціальний збалансований сольовий розчин. До його складу входять всі мікроелементи, які присутні в природному водянистій волозі ока людини. Кислотність цього розчину також є постійною і максимально відповідає показникам природної вологи очі людини.

Пам’ятайте! Запорукою успіху проведеної операції буде неухильне дотримання Вами усіх вимог Вашого лікаря до і після операції.

Вартість операції з видалення катаракти в клініці Тарус

ВИДАЛЕННЯ КАТАРАКТИ

Найменування операціїЦіна
Імплантація сферичної інтраокулярної лінзи STAAR ICL (Швейцарія) нового покоління (VICMO) при міопії високого ступеня.57 200 грн.
Імплантація торіческіх інтраокулярної лінзи STAAR ICL Toriс нового покоління (VTICMO) при міопії і міопічний астигматизмі високого ступеня.60 500 грн.
Имплантация сферической интраокулярной линзы STAAR ICL (Швейцария) нового поколения (VICH) при гиперметропии высокой степени.54 800 грн.
Імплантація сферичної інтраокулярної лінзи STAAR ICL (Швейцарія) нового покоління (VTICH) при гіперметропії і гіперметропіческій астигматизмі високого ступеня.72 500 грн.
Рефракционная заміна прозорого кришталика (РЗПХ) при короткозорості, далекозорості, в залежності від виду кришталика.18500 грн. - 62500 грн.
Ціна вказана за лікування одного ока. Ціна за умови 100% передоплати при розрахунку ІОЛ.

Популярні питання про хірургію катаракти

Скільки часу займає операція з видалення катаракти?

Часом навіть саме видалення ураженої кришталика і заміна його тонкої і еластичною лінзою призводить до зміни ВГД. Але якщо ваш хірург визначив, що це не розвиток катаракти провокує глаукому, він порадить проведення комплексної, поєднаної операції.
Такі втручання трохи більш травматичні і тривалі – так, двоетапна операція може тривати 60-90 хвилин, але тільки всебічний підхід гарантує відновлення або збереження зору.

Показання до хірургії катаракти
  • відчутне зниження зору;
  • необхідність лікування сітківки, якому заважає катаракта (Наприклад, в тому випадку, коли лазер не може проникнути всередину очі крізь мутний кришталик);
  • декомпенсація глаукоми (часто, після заміни кришталика тиск знижується);
  • висока короткозорість, особливо на одному оці, при наявності або без наявності катаракти.