Імплантація інтраокулярної лінзи – сучасний спосіб боротьби з катарактою. Розробка методики дозволила позбавити пацієнтів від прогресування втрати зору і астигматизму.

Що таке інтраокулярних лінз

Інтраокулярна лінза (ІОЛ) це штучний кришталик , виконаний з біологічно сумісних з власними тканинами матеріалів. Завдяки тому, що кваліфікація лікарів центру «Тарус» знаходиться на високому рівні, фахівці постійно підвищують рівень знань, в 98% випадків операція проходить без ускладнень.

В 2% оптична лінза викликає кілька типів ускладнень:

 • набряк рогової оболонки;
 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • прогресування катаракти;
 • зміщення імпланта.

Залежно від тих завдань, які стоять перед ІОЛ, виділяють кілька видів виробів.

Види штучних кришталиків, що імплантуються в клініці «Тарус»

Імплантація інтраокулярної лінзи - ТарусКлініка «Тарус» спеціалізується на вирішенні складних проблем зору. Центр лазерної корекції зору в короткі терміни проводить обстеження зорового апарату і пропонує варіанти вирішення питання. лікування катаракти має на увазі усунення патологічного вогнища, частково або повністю разом з кришталиком. Офтальмологія пропонує подальше найсучасніші види інтраокулярних лінз:

 • Асферичні (лінзи з жовтим фільтром);
 • Торичні лінзи.
 • Аккомодіруют лінзи.

Хоча вони мають більш високу вартість, але дозволяють максимально позбавитися від дискомфорту, поправити зір без необхідності додаткової корекції.

Для чого потрібен кришталик?

Кришталик це природна лінза нашого ока, яка кріпиться в оці особливими циліарного м’язами. Коли ці м’язи скорочуються, кришталик ущільнюється і розтягується – нам добре видно близько розташовані предмети. При розслабленні м’язового кільця, лінза набуває початкову округлу форму, і ми отримуємо можливість розглядати предмети вдалині.

Це схоже на ручне зміни фокусу при користуванні дзеркальним фотоапаратом – людина сама вибирає, що хоче розглянути, і фокус пересувається з близької відстані на далеке.

Види ІОЛ

У клініці «Тарус» пацієнтам пропонують кілька видів імплантатів. За ступенем щільності розрізняють:

 • жорсткі
 • м’які.

Перший тип вимагає великого розрізу, характеризується стабільною формою. Відновлювальний період тривалий. М’які лінзи виготовлені з полімерного матеріалу. Для їх впровадження потрібно мікроскопічний розріз, в який вставляється складений імплант, расправляющийся самостійно. Шви в цьому випадку не потрібні, відновний період короткий.

За принципами впливу на апарат очі лінзи ділять на:

Перший вид застосовується, коли катаракта поєднується з астигматизмом завдяки високій заломлюючої здатності. Тривале носіння шкодить зору, такі вироби не приносять користі при читанні і близькому розгляді предметів.

Мультифокальні лінзи відрізняються кількома фокусами. Завдяки цьому зір залишається гострим на будь-якій відстані. Це дозволяє пацієнтам відмовитися від додаткового носіння окулярів.

Аккомодіруют варіант фахівці центру «Тарус» рекомендують людям похилого віку, у яких зазвичай поєднуються катаракта і пресбіопія. Така ІОЛ імітує вигин природною мускулатури очі, її робота максимально наближена до людського кришталику.

Монофокальна лінза застосовується при хірургічному видаленні катаракти. Вона коригує далекозорість, але вимагає поєднання з окулярами для читання або роботи на ближньому відстані.

Сферична лінза вважається морально застарілою. Вона відноситься до бюджетних моделей, тому до цих пір застосовується. Цей тип дає сферичну аберацію, тобто засвітки і відблиски через те, що лінза переломлює промені під різними кутами.

Асферіческіе штучні лінзи позбавлені цього недоліку, вони заломлюють світло однаково по всій площі.

Факічних моделі ІОЛ ставлять при далекозорості, короткозорості або астигматизмі. Вони показані в тих випадках, коли гострота зору різко знижена, а лазерна корекція зору протипоказана, або при тонкої рогівці.

Після операції з видалення катаракти розвивається сильна далекозорість. Щоб її усунути, встановлюють афакічних вид лінз на місце видаленого рідного кришталика.

Яку лінзу вибрати?

Choice_IOL_Alcon -тарус

Порушення прозорості кришталика може відбуватися з різних причин.
Виділяють кілька видів захворювання:

 • вроджена катаракта, виявляти при плановому огляді зорового апарату дитини;
 • набута (вторинна).

Вторинна викликана травмою, метаболічними, віковими змінами. Стареча різновид розвивається тривало, від 4 до 25 років, пов’язана з віковими змінами структур. Вікова катаракта проходить кілька стадій розвитку: початкова, незріла, зріла, перезріла.

Спочатку порожнину оводняется, з’являється миготіння мушок перед очима, інші скарги зазвичай відсутні. Незріла катаракта характеризується тим, що під каламутній капсулою зберігаються здорові волокна. Зрілий вид відрізняється повним пошкодженням кришталика. Коли вона перезріває, волокна кори або тіла порожнини розпадаються, настає сліпота.

Постійно підвищений рівень глюкози при діабетичної катаракти призводить до порушення швидкості регенерації тканин. Клітини швидше ушкоджуються. Видалення катаракти вимагає заміщення віддаленого кришталика на штучний.

Показання до проведення очного кришталика

Імплантацію ІОЛ рекомендують лікарі центру «Тарус» і при таких порушеннях зорового апарату:

 • короткозорість, далекозорість, астигматизм з високим ступенем порушення;
 • тонка рогівка, коли протипоказана лазерна корекція;
 • при синдромі сухості очі;
 • якщо дозволяє вік пацієнта.

Тривалість операції із заміни кришталика ока

Операція по установці штучного кришталика ока триває кілька хвилин. Очна клініка Тарус пропонує комплексну операцію з видалення та встановлення лінзи, то на це йде близько 30 хвилин. При появі скарг потрібно запис на прийом з метою діагностики та визначення тактики лікування.

Переваги звернення в клініку Тарус

bezbolezneno - Тарус

Безболісно

dostynnaja_stoimost

Доступна вартість

nadeznost

Надійність

net_ogranichenia_po_vozrasty

Без обмежень за віком

vusakaj-kvalifikacia_vraca

Висока кваліфікація лікаря

ydobnoe_vremija

Зручний час прийому

Центр лазерної корекції зору «Тарус», розташований в Одесі , Один з перших в Україна став пропонувати сучасний підхід до діагностики та терапії захворювань ока в різному віці.

Організація має ліцензії та сертифікати європейського зразка, що підтверджують, що співробітники постійно підвищують свій рівень кваліфікації, беруть участь в семінарах, конференціях, курсах. Атестаційні документи дозволяють надавати всі види існуючої допомоги для лікування катаракти, порушень рефракції, астигматизму, проблем сітківки.

У клініці встановлено сучасне діагностичне обладнання:

 1. Комп’ютерний топограф.
 2. Біометричний прилад.
 3. Лазерне обладнання Alcon EX-500.
 4. Цифровий тонограф.
 5. Хірургічний апарат ALCON для видалення катаракти.
 6. Апарат PESCHKE UV-X для лікування кератоконуса.

Обстеження займає обмежений час і дозволяє зробити все дослідження в одному місці, без відвідування інших установ охорони здоров’я. Завдяки комплексному підходу, клініка має високий рейтинг серед пацієнтів.

Відгуки про імплантацію ІОЛ

Вартість імплантації інтраокулярних факічних лінз в клініці Тарус

РЕФРАКЦІЙНІ ОПЕРАЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ ФАКІЧНИХ ЛІНЗ STAAR

Найменування операціїЦіна
Імплантація сферичної інтраокулярної лінзи STAAR ICL (Швейцарія) нового покоління (VICMO) при міопії високого ступеня.57 200 грн.
Імплантація торіческіх інтраокулярної лінзи STAAR ICL Toriс нового покоління (VTICMO) при міопії і міопічний астигматизмі високого ступеня.60 500 грн.
Імплантація сферичної інтраокулярної лінзи STAAR ICL (Швейцарія) нового покоління (VICH) при гіперметропії високого ступеня.54 800 грн.
Імплантація сферичної інтраокулярної лінзи STAAR ICL (Швейцарія) нового покоління (VTICH) при гіперметропії і гіперметричному астигматизмі високого ступеня.72 500 грн.
Рефракционная заміна прозорого кришталика (РЗПХ) при короткозорості, далекозорості, в залежності від виду кришталика.18500 грн. - 62400 грн.
Ціна вказана за лікування одного ока. Ціна за умови 100% передоплати при розрахунку ІОЛ.