Інтраокулярна лінза (ІОЛ) – сучасний пристрій, виготовлений з полімерних матеріалів, що заміняє пошкоджений кришталик. Може бути жорстким і м’яким, відрізняється за ступенем корекції, сучасності та вартості.

Що таке мультифокальні інтраокулярні лінзи

інтраокулярних лінз імплантуються в передню або задню камеру ока. Їх функція – переломлення сонячних променів і фокусування зображення на сітківці. Залежно від того, якими характеристиками має штучний кришталик , Він буває кількох видів. імплантація ІОЛ потрібно при катаракті і деяких інших станах. Коли кришталик вражає захворювання, єдиний спосіб його лікування – хірургічне усунення осередку. видалення катаракти вимагає заміщення тканин ока на аналогічні. мультифокальна ІОЛ – популярний вид лінзи, що характеризується наявністю декількох фокусів на її поверхні. Завдяки цьому при розгляданні предметів не спотворюється картинка в залежності від відстані до об’єкта і рівня освітленості. Це дозволяє не застосовувати додатково окуляри і для поблизу і дали.

Види мультифокальних ІОЛ

В офтальмологічне клініці «Тарус» застосовують 2 види мультифокальних лінз:

  • рефракції;
  • дифракційну.

Поверхня першого варіанту розподілена на зони, розподілені від центру до периферії. У кожній з них промені мають різну здатність заломлення. рефракції вид ІОЛ залежить від діаметра зіниці, і рівня освітленості навколо.

Мультифокальні лінзи | Tarus

Мультифокальні інтраокулярних лінз

Як правило, після 40 років, кришталик ока ущільнюється, стає менш пластичним і за рахунок цього втрачається здатність комфортно бачити на різних відстанях.

Специфічна конструкція (наявність декількох фокусів) мультифокальних лінз дозволяє домагатися однаково хорошою чіткості зору як на далеких, так і на ближніх відстанях.

Ці лінзи здатні не просто звести використання очок до мінімуму, а й в деяких випадках позбавити від них. За статистикою, більшість пацієнтів після імплантації цієї лінзи взагалі не користуються окулярами.

Другий різновид лінзи не залежить від параметрів очі, тому може використовуватися при порушенні форми структур. Ступінь освітленості навколо також не має значення, тому дифракційну вид фахівці центру рекомендують людям, у яких слабка реакція зіниці на світло.

Показання та протипоказання для імплантації мультифокальних ІОЛ

Лікар – офтальмолог клініки «Тарус »Рекомендує застосовувати лінзу при катаракті. мультифокальна ІОЛ допомагає не тільки відновити здатність заломлення очі, але і впоратися з виникає після операції далекозорістю. лікування катаракти не єдина причина імплантації мультифокального виду ІОЛ. Запис на прийом з рекомендацією інсталювати штучний кришталик може знадобитися і при:

  • пресбиопии;
  • високого ступеня короткозорості та астигматизму.

Обов’язкова умова, щоб проводити операцію – вік не старше 65 років. При короткозорості і астигматизмі оптична система встановлюється, якщо власна рефракція досягла критично низького значення.

Протипоказання до імплантації мультифокальних ІОЛ:

  • запальні захворювання апарату;
  • дистрофічні зміни сітківки (діабетичні, макулопатія);
  • аметропия високого ступеня;
  • підвивих кришталика.

Переваги мультифокальних ІОЛ

Лінза з декількома фокусами має ряд переваг в порівнянні з іншими видами ІОЛ:

  • підвищує якість зображення, в порівнянні з іншими видами;
  • зменшує сприйнятливість до нахилу;
  • знижує ймовірність оптичного дефекту;
  • захищає сітківку від впливу УФ-променів.

Багато що залежить не тільки від властивостей самого штучного кришталика, але і від професіоналізму офтальмолога, який проводить операцію.

Підготовка до імплантації

Після першої консультації офтальмолога складається план лікування. Він включає кілька етапів:

  1. Психологічне тестування.
  2. Оцінка загального стану здоров’я.
  3. Заміри анатомічних параметрів ока.
  4. Оцінка стану очного дна, офтальмологічних структур.
  5. Визначення сітківки, рогівки.

Клініка «Тарус» має можливість комплексного обстеження стану зорового апарату за короткі терміни. Завдяки цьому пацієнт може розраховувати на швидке вирішення проблеми з очима.

Переваги звернення в клініку «Тарус»

Очна клініка «Тарус» – одна з небагатьох в Україна , Які працюють на самому сучасному діагностичному обладнанні. Завдяки цьому час впливу на тканини ока мінімально, що зменшує ймовірність тривалого відновного періоду і розвитку ускладнень. Центр лазерної корекції зору в Одесі має ліцензії та сертифікати , дають право на надання допомоги з використанням сучасних технологій. Документація підтверджує наявність кваліфікації, що відповідає європейським стандартам. Це дає право фахівцям на проведення наступних маніпуляцій:

призначення офтальмолога в тому, щоб впоратися з проблемами зору пацієнта в короткі терміни. Медичний центр «Тарус» має для цього всі можливості.