Інтраокулярна лінза – засіб вирішення проблеми порушення зору, що найчастіше використовується після хірургії катаракти . Це найчастіше м’яка лінза, що імлантуєтсья в передню або задню камеру ока. Залежно від тих завдань, які покликаний вирішити оптичний об’єкт, розрізняють кілька видів ІОЛ.

Що таке асферична інтраокулярна лінза

Асферичні ІОЛ дозволяють справитися з таким явищем, як аберація (спотворення зображення, переданого на сітківку). Завдяки особливостям структури поліпшується не тільки зір, але і перенесення кольорів об’єктів, практично виключається ймовірність засліплення ввечері. Ця технологія знайшла застосування не тільки при виробництві інтраокулярних виробів, але і в очкових стеклах і контактних лінзах. Лінзи з “жовтим” фільтром інтраокулярної лінзи ІОЛ нового покоління мають так званим “жовтим фільтром”, який служить захистом кришталика ока від «синьої» частини спектра (ультрафіолетового випромінювання) Жовтий фільтр аналогічний природному фільтру, яким володіє кришталик ока здорової людини. Лінзи з асферичною поверхнею лінзи ІОЛ з асферичною поверхнею призначені для корекції сферичних спотворень. Даний тип лінз – ідеальне поєднання ціни і звичного комфорту. Ці лінзи дозволяють комфортно бачити і в умовах низької освітленості.

Лінзи з жовтим фільтром -Клініка Тарус

Відмінність асферичною лінзи від лінз іншого типу

Інтраокулярних лінз сферичного типу мають істотний недолік: при погляді на предмет виходить спотворення зображення, оскільки світло, проходячи через оптичне середовище. Асферичний тип ІОЛ має однакову оптичну силу по всій площі виробу. Така лінза фокусує промені в одній точці, незалежно від відстані та центру з’єднання променів. Перевагою цього виду, в порівнянні з мультифокальної ІОЛ, є відсутність ймовірності оптичної ілюзії зору.

Унікальність асферических лінз

Ряд властивостей робить цей виріб неповторним:

  • асферична поверхню розташована по обидва боки ІОЛ;
  • завдяки квадратному краю зводиться до мінімуму ймовірність повторної катаракти;
  • лінза дозволяє поліпшити зір в умовах поганої видимості і в сутінках;
  • при виборі фахівці центру корекції зору роблять виміри, що дозволяють врахувати анатомічні особливості кожного пацієнта.

Незважаючи на всі плюси ІОЛ, не всім пацієнтам показаний такий тип корекції порушень.

Показання для носіння лінз з асферичною поверхнею

Корекція зображень за допомогою асферичною ІОЛ потрібно в наступних випадках:

  • катаракта;
  • вікова далекозорість;
  • люди, задіяні в спеціальності, де вимоги до якості зображення підвищені.

Якщо перше і друге свідчення зрозумілі, то третій пункт вимагає пояснень. До таких професій належать водії, офісні співробітники, що працюють за комп’ютером. Операція з видалення катаракти вимагає заміни віддаленого кришталика на штучний. Саме асферична модель наближена за властивостями до натуральної оптичній системі.

ACRYSOF RESTOR IQ інтраокулярна лінза

Модель виготовлена фірмою Alcon, є однією з найбільш популярних пропонованих в клинку «Тарус». Виготовлена з пластичного матеріалу, різновиди акрилу. Сферична ІОЛ фокусує зображення на задній поверхні сітківки. Виходить яскрава, чітка, барвиста картинка. Лінза має ультрафіолетовий фільтр, тому поверхня пофарбована в жовтий колір. Це вимушений захід, оскільки через вилучення помутнілого кришталика втрачається і природний захист від агресивного фактора. Для імплантації хірург проводить мікроскопічний розріз 1,8 мм.

Перевага використання асферичних лінз

Призначення офтальмолога – допомогти пацієнтам позбутися дискомфорту, викликаного порушенням, повернути їм повноцінне життя. Якщо дозволяє ситуація, фахівці очної клініки роблять все, щоб пацієнт добре бачив без додаткового застосування окулярів або контактних лінз. На території України кілька приватних центрів, що працюють на найсучаснішому обладнанні. Один з них, «Тарус» розташований в Одесі. Сучасне діагностичне обладнання дозволяє швидко провести обстеження і визначити оптимальну схему лікування. Клініка «Тарус» проводить ряд процедур:

Установа має ліцензії і сертифікати, що підтверджують право займатися всіма сучасними видами обстеження і лікування. Лікарі центру мають європейську кваліфікацію, входять до складу міжнародної асоціації офтальмологів.