газопроникність лінз

У поточному році Асоціація Виробників Контактних Лінз (CLMA) перейменувала жорсткі газопроникні лінзи (ЖГП лінзи) в газопроникні, або ДП лінзи. Асоціація пояснює це тим, що нова назва більш точне і не викликає у пацієнтів середнього віку асоціацій з жорсткими контактними лінзами минулих десятиліть.

Технологія дозволяє точно контролювати профіль шару сльози під лінзою, профіль товщини лінзи, форму її краю і оптичні характеристики.

Технологія виробництва, в першу чергу широке поширення верстатів з цифровим контролем точіння (CNC), і досягнення сучасного матеріалознавства дозволяють виготовляти абсолютно повторювані високогазопроніцаемие жорсткі лінзи з ідеальними характеристиками комфортності.

Нові матеріали для ГПЛ мають дуже високу газопроницаемостью
Як для пацієнта, що взагалі не має досвіду носіння контактних лінз Парагон , Так і для пацієнта, що зазнає дискомфорт при користуванні м’якими лінзами, ДП лінзи мають багато переваг.

По-перше, це безпека. Так, наприклад, ризик розвитку мікробного кератиту при носінні ДП лінз в 4 рази менше, ніж при денному носінні МКЛ, і в 20 разів менше, ніж при пролонгованим носінні МКЛ.

По-друге, більш високу якість зору. Пояснюється це як більш якісної корекцією рогівкового астигматизму, так і відсутністю впливу зневоднення на оптичні властивості ДП лінз.

По-третє, значна менша ймовірність в порівнянні з МКЛ появи таких ускладнень як васкуляризация рогівки, папілярний кон’юнктивіт, фарбування рогівки.

По-четверте, физиологичность для рогівки. Щоб досягти необхідного для нормального фізіологічного стану рогівки рівня постачання її киснем, киснева проникність лінз (Dk / t) повинна становити 24,1 × 10-9 для денного носіння і 87 × 10-9 – для пролонгованої. На сьогоднішній день тільки високопроніцаемие ДП лінзи, а також м’які силікон-гідрогелеві лінзи задовольняють цьому критерію. Слід також пам’ятати, що площа покриття рогівки у ДП лінзи і МКЛ абсолютно різна: МКЛ набагато більше і повністю покривають лімб. На фізіологію рогівки також впливає обмін сльози під лінзою. Наші очі постійно атакують різними зовнішніми подразниками: пилом, парами моторних масел, пилком, мікроорганізмами, димом. Сама рогівка також виробляє продукти життєдіяльності: слущенние поверхневі епітеліальні і кон’юнктиву клітини і окис вуглецю. Крім того, сльоза містить муцин, білки, жири, мікроорганізми і клітини запалення. Чим довше ці субстанції будуть знаходитися в тісному контакті з поверхнею ока, тим більше потенційний ризик розвитку токсичних, травматичних, алергічних або запальних реакцій. Немає сумнівів, що ДП лінзи покривають меншу площу рогівки, ніж МКЛ. Отже, вони забезпечують кращу безперервну циркуляцію і обмін сльози поза лінзи. Площа рогівки, покритої 9,5 мм ДП лінзою, становить приблизно 50-65% від площі, покритої МКЛ. Крім того, швидкість змішування і обміну сльози під ДП лінзою набагато вище. Вважають, що під ДП лінзою з кожним миготінням замінюється 10-17% сльози. Для порівняння, МКЛ забезпечує всього 1% заміни сльози з кожним миготінням.

По-п’яте, комфорт. Комфорт завжди був проблемою жорстких лінз. Багато лікарів прекрасно інформовані про безпеці носіння ДП лінз і кращій якості зору в них, але все одно не рекомендують їх, оскільки впевнені, що ДП лінзи некомфортні для пацієнта. Це відбувається від нестачі практики у таких лікарів. Насправді ж сучасні ДП лінзи мають такий же рівень комфорту, що і більшість МКЛ.

Джерело: ailas.com.ua