Нічна корекція зору в клініці ТарусНічна корекція зору є сучасним методом контактного рішення проблем з короткозорістю або далекозорістю.

В основі методики лежить використання спеціальних лінз, які мають форму реверсної геометрії і особливу конструкцію. Зовнішня поверхня лінз – оптична. Вона активно заломлює світло і дозволяє отримати 100% зір. Внутрішня поверхня має складну поверхню, через яку відбувається активний вплив на профіль слізної плівки, стан поверхневого рельєфу рогівки, а її заломлююча сила змінюється на точно необхідну величину.

Застосування нічний корекції практично не має будь-яких обмежень, в тому числі і вікових (допускається для пацієнтів від 6 років).

Показання до нічного корекції зору

  • короткозорість без астигматизму (від -0,5 до -6,5 D) і з астигматизмом (до -1,75 D);
  • далекозорість (Від +0,5 до +3 D);
  • Прогресування короткозорості у дітей;
  • Неможливість використання інших методів корекції зору.

Діагностика перед нічний корекції зору

  • Призначати і підбирати лінзи для нічного корекції зору повинен тільки фахівець в області ортокератологіі. Обов’язковою є обстеження пацієнта, що має на увазі проведення ряду процедур:
  • Вимірювання кривизни рогівки (кератометрії);
  • Складання «карт» поверхні рогівки (кератотопографія);
  • З’ясування і визначення протипоказань.

За результатами обстеження за спеціальною методики підбираються нічні лінзи. До речі, іноді потрібно підбір декількох пар лінз, поки не вдасться домогтися потрібного ефекту.

Який діапазон корекції?

Майже 75% результату вдається добитися вже після першого використання нічних лінз, повна ж корекція і стабілізація зору настає, як правило, до 7-10 діб їх застосування.

Багато пацієнтів скаржаться на те, що днем, коли лінзи не одягнені, ефект погіршується. Насправді, це абсолютно нормально. Спад до -0,75 діоптрій допустимо. Однак потрібно зазначити, що підтримка отриманих результатів вимагає використання нічних лінз один раз в 1-2 ночі (звичайний рекомендований режим носіння – “щоночі”, або “ніч через ніч”, в залежності від індивідуальних особливостей).

Переваги нічний корекції зору

У порівнянні з іншими методами такої спосіб корекції на увазі нічний «дія». Іншими словами, вдень пацієнту не потрібно нічого – не потрібно більше носити окуляри і звичайні контактні лінзи.

Відомо що при носінні традиційних контактних лінз погіршується слезообмен, так як самі лінзи сприяють зниженню природних мігательних рухів очі, в результаті з’являється ризик розвитку синдрому сухого ока. З нічними лінзами ризики роздобути таку проблему повністю виключені. До того ж, під час нічної корекції рогівка ока не страждає від хронічної втоми (відома проблема тих, хто змушений постійно носити контактні лінзи). Безумовно, нічна гіпоксія так само шкідлива, однак вільний доступ кисню і повітря до рогівці в денний час заповнює таку нестачу вночі. У період корекції нічними лінзами дозволяється користуватися будь-якою косметикою, не побоюючись за те, що її дрібні частинки осядуть на поверхні найтоншого матеріалу.

наслідки

У перші кілька днів застосування нічних лінз пацієнт може помічати різні розлади зору, наприклад, нечітке бачення, засвітки від яскравих джерел світла, легке двоїння картинки. Якщо такі побічні ефекти довго не проходять, необхідно попросити вашого лікаря підібрати інші ОК лінзи.