Катаракта – часте порушення діяльності очі, виявляється помутнінням кришталика, який відповідає за переломлення променів і формування зображення. З’являється в рівній мірі у чоловіків і жінок, частіше в літньому віці.

Що таке вікова катаракта

Вікова катаракта – захворювання, пов’язане з порушенням біохімічних процесів в кришталику. Прийнято вважати, що це захворювання характерно для людей старше 60 років, але біологічні ресурси організму у всіх різні, тому воно може з’явитися і в 40, і в 80 років.

Лікування катаракти може мати на увазі корекцію порушень за допомогою окулярів, зміни навколишнього освітлення. Якщо катаракта прогресує і пацієнт не може виконувати повсякденні дії, то лікарі центру «Тарус» рекомендують провести операцію по її усуненню.

Причини виникнення вікової катаракти

Фахівці очної клініки «Тарус» виділяють кілька причин появи помутніння кришталика:

 • глаукома;
 • прийом глюкокортикоїдних препаратів тривалий час;
 • травма ока;
 • опромінення УФ-променями;
 • метаболічні порушення.

Ці причини характерні для будь-якої форми катаракти. Кришталик – рідке середовище, що складається з білків різних видів. Це середовище, постійно змінює склад і співвідношення. Під дією провокуючих чинників відбувається руйнування білків. Вік впливає також на кількість їх розвитку.
Консультація офтальмолога потрібна при появі симптомів, характерних для початкової або прогресуючій стадії процесу.

Симптоми вікової катаракти

Ознаки порушення залежать від стадії процесу. Часто пацієнт на початковому етапі не звертає уваги на них, катаракта виявляється при плановому огляді:

 • миготіння мушок перед очима;
 • відчуття стороннього тіла;
 • з’являються відблиски, спалахи, мушки;
 • втрачається яскравість зображення;
 • лінії предметів стають нечіткими;
 • порушується зір як при розгляді предметів поблизу, так і в далечінь;
 • з’являється туман перед очима, помутніння зору;
 • світло- і цветочувствітельность.

Захворювання розвивається тривалий час, від початкової до зрілої стадії проходить 4-25 років.

вікова катарактаВиди вікової катаракти

Залежно від того, яка частина кришталика вражена, розрізняють кілька форм захворювання:

 • ядерна;
 • корковая;
 • субкапсулярна.

Виходячи з назви форми, можна зрозуміти, з якої частини кришталика починається патологія. Остання форма найбільш небезпечна, швидко прогресує, за рахунок чого знижує якість зору за короткі терміни.

Стадії вікової катаракти

Якщо не звернути уваги на первинні симптоми порушення, то воно проходить кілька стадій:

 • початкова;
 • незріла;
 • зріла;
 • перезріла.

Початкові прояви характеризуються змінами в корі камери, центральна частина залишається незмінною. Починається обводнення кришталика, розшарування тканини на периферії.

Наступна стадія – незріла. Прогресує повільно. Зустрічається в 30% випадків. Вона характеризується тим, що утворення з периферії об’єднуються і перекривають зіницю. Якщо при бічному освітленні досліджувати структуру, то видно, що в передній частині зберігаються здорові тканини.

Зріла катаракта – кришталик повністю мутніє, райдужної оболонки не видно. При розгляді предмета видно тільки джерело світла. Якщо не застосувати комплексне лікування, то захворювання переходить на заключну стадію.

При перезрілому помутнении кришталика відбувається зміщення ядра вниз, повна дегенерація очі. Камера розпадається, продукти розпаду можуть запалюватися. Відновити структури практично не представляється можливим.

Лікування та діагностика вікової катаракти

Фахівці центру «Тарус» ставлять діагноз «катаракта» у дорослих після проведення комплексного обстеження. Сюди входять як скарги пацієнта, так і проведення інструментальних методів дослідження.

Офтальмологічна клініка «Тарус» володіє можливостями з діагностики захворювань сітківки, рогівки, кришталика із застосуванням сучасного обладнання. Встановити наявність катаракти допомагає офтальмоскоп, що просвічує орган.

терапія катаракти у літніх повинна бути комплексною. Медикаментозне вплив, як правило, не приносить відчутного ефекту, тільки допомагає впоратися з набряком, болем, запальним процесом.

Найбільш оптимальним рішенням є операція з видалення катаракти . Частіше за інших використовується метод факоемульсифікації, що полягає в дробленні пошкодженої тканини і виведенні її через провідну систему апарату.

Як правило, порушення супроводжує далекозорість . Щоб її усунути, лікар може порекомендувати лазерну корекцію зору . Запис на прийом і консультація офтальмолога в центрі «Тарус» в Одесі допоможе підібрати найбільш підходящий спосіб вирішення існуючих проблем.

Переваги лікування вікової катаракти в клініці «Тарус»

Своєчасне обстеження дозволяє на ранній стадії безслідно позбутися порушення без складного хірургічного втручання. Центр лазерної корекції зору «Тарус», розташований в Одесі (Україна). Сучасне діагностичне обладнання дозволяє застосовувати передові технології для діагностики проблем оптичної системи і лікування різних патологій.
В Україні кілька офтальмологічних клінік, які працюють за західною технологією. Ліцензії та сертифікати підтверджують, що співробітники постійно проходять курси підвищення кваліфікації, відвідують освітні семінари. Лікарі центру мають ліцензію європейського зразка, що дозволяє їм здійснювати практику не тільки на території Одеси і України, а й за кордоном.