Особливості гиперметропического астигматизму

Гіперметропіческій астигматизм – патологія зору, при якому зображення фокусується не в одній точці, як потрібно, а в двох. Картинка двоїться і розпливається. Оскільки око гірше розрізняє більш віддалені предмети, це захворювання також називають далекозорим астигматизмом.
сьогодні є лікування астигматизму , Що дозволяє повернути людині нормальний зір, навіть при сильних ступенях астигматизму і далекозорості ..

Різновиди гіпертонічного астигматизму

Лікарі клініки Тарус поділяють патологію на два види.
При простому гіперметропіческій астигматизмі по одному з основних меридіанів (вертикальному або горизонтальному) зір нормальний, по іншому – далекозорість: тут на сітківці збирається тільки частина променів світла, а інша – перед нею.
У разі складного гиперметропического астигматизму, далекозорість присутній в двох меридіанах: обидві точки фокуса знаходяться за сітківкою.

гіперметріческій астигматизмСимптоми далекозорого астигматизму

Люди з високим ступенем цього захворювання відзначають:

  • нечіткість видимих об’єктів;
  • головний біль;
  • напруга і хворобливі відчуття в очах.

При слабкому ступені циліарного м’яз напружується компенсуються – порушення рефракції. В результаті може виникати головний біль, людина стає дратівливою, у нього часто змінюється настрій.

Лікування та діагностика гіпертонічного астигматизму

Визначити наявність захворювання може тільки лікар. На прийомі офтальмолога проводиться діагностика з застосуванням спеціальних методів: скиаскопічні обстеження і Офтальмометрія, рефрактометрії. 

У більшості випадків даний вид астигматизму виявляється у дітей другого року життя. Дуже важливо в цей період пройти огляд окуліста. Вважається, що якщо ступінь далекозорості невелика, а косоокості і астенопии при цьому немає, то не обов’язково лікувати хворобу. Однак при наявності супутніх патологій необхідно виконувати корекцію. 

Для цього призначається очкова корекція: лінзи окулярів мають сферо-циліндричну форму. Дітям важливо весь час користуватися окулярами: це запобігає ускладненням – косоокість , Астенопію, амбліопії. Дорослі можуть носити окуляри, коли їм це необхідно. Можна замінити окуляри контактними лінзами.

Однак окуляри і лінзи тільки допомагають краще бачити, не змінюючи зору. Щоб його поліпшити, потрібна операція. В очній клініці «Тарус» в Одесі застосовується кілька варіантів хірургічного втручання.

Лазерна термокератопластіка дозволяє змінити форму рогівки за допомогою точкового впливу лазером за методом ЛАСИК  на окремі периферичні ділянки.

  • Термокератокоагуляція використовує той же спосіб, але точкові опіки наносять голкою.
  • Гіперметропіческій лазерний кератомілез відносять до передових технологій і використовують при середніх і високих ступенях патології.
  • Імплантація факічних інтраокулярної лінзи рекомендується лікарем в певних випадках.
  • Рефракционная заміна кришталика виконується, якщо він вже не здатний виконувати свої функції. Свій кришталик віддаляється і заміняється штучним.

Отримати більш детальну інформацію про способи лікування ви можете на консультації лікаря офтальмолога.

Переваги звернення в клініку Тарус

Центр лазерної корекції зору «Тарус» в Одесі – одна з провідних очних клінік в Україні , де використовуються передові методи лікування даної патології. Тут працюють лікарі з великим досвідом, висока кваліфікація яких підтверджується ліцензіями і сертифікатами престижних навчальних закладів.