Що таке миопический астигматизм?

Міопічний астигматизм – порушення зору, при якому одночасно спостерігається дві патології: короткозорість (міопія) і астигматизм. Друге означає, що форма кришталика, рогівки або самого очного яблука порушена. В результаті картинка фокусується перед сітківкою, і людина сприймає не все зображення цілком, а лише якусь його частину. І бачить предмет розмитими.
Така комбінація двох захворювань призводить до того, що зір різко знижується – на одному оці або обох. Це значно ускладнює лікування астигматизму такого типу.

Класифікація миопического астигматизму

В офтальмології прийнято виділяти кілька форм хвороби.

 • Простий астигматизм, коли фіксація променів світла відбувається на поверхні сітківки в повному обсязі: частина збирається перед нею. Людина погано бачить віддалені предмети.
 • Складний астигматизм характеризується тим, що фокус створюється в різних місцях перед сітківкою.
 • Змішана форма означає, що око не розрізняє розміри предметів: на сітківці відображається спотворене розмите зображення.

Крім того, астигматизм може бути прямий і зворотний. При першому чіткішими виглядають вертикально розташовані лінії, при другому – горизонтальні. Найчастіше спостерігається прямий астигматизм.
За ступенем вираженості симптомів розрізняють три ступеня патології – слабку ступінь (не вище 3 діоптрій), середня ступінь (3-6 діоптрій),
висока ступінь (більше 6 діоптрій).

миопический астигматизмПричини розвитку миопического астигматизму

Як показують спостереження лікарів, така форма захворювання очей розвивається під дією декількох факторів:

 • Зазвичай вона передається у спадок.
 • Може формуватися під вплив несприятливих впливів навколишнього середовища.
 • Виникає внаслідок перенапруги очей.
 • Розвивається через стрибки внутрішньоочного тиску або порушеного кровообігу в судинах очей.
 • Є ускладненням інфекційних захворювань очей, травм або операцій.

Симптоми миопического астигматизму

Симптоматика схожа у всіх ситуаціях. Часто бувають напади головного болю. Людина швидко втомлюється, навіть якщо навантаження на очі невелика. Виникає мимовільне сльозовиділення, відчувається різь в очах, створюється відчуття, що в них потрапив чужорідний предмет.
При різної гостроті зору предмети бачаться розпливчастими, вони погано видно, їх контури спотворюються, об’єкти двояться або здаються витягнутими.
Щоб сфокусувати погляд, людині доводиться щулити очі, відтягуючи повіки, нахиляти голову, щоб кут зору змінився. На ці симптоми у дітей слід звертати особливу увагу батькам.
Важливо звернутися за консультацією до лікаря-офтальмолога при наявності хоча б одного з ознак. Це дозволить почати лікування на ранніх стадіях, щоб не допустити ускладнень і значного погіршення зору.

Міопія і миопический астигматизм: схожість і відмінність

Міопічний астигматизм має схожі симптоми з міопією: в тому і в іншому випадках картинка формується перед сітківкою. Однак при астигматизмі порушується форма рогівки, а при короткозорості – розміри і конфігурація очного яблука.

Визначити конкретне захворювання дозволяє професійна діагностика зору у лікаря-окуліста. Це необхідно, щоб призначити адекватне лікування миопического астигматизму.

За консультацією офтальмолога в Одесі ви можете звернутися в клініку «Тарус».

Діагностика і лікування миопического астигматизму

Хвороба діагностується за допомогою різних методів перевірки зору.

 • Спочатку проводиться дослідження очей при їх звичайному стані. Потім закопують краплі, що розширюють зіницю, – і знову проводять перевірку.
 • Обов’язково досліджується сітківка ока і очне дно.
 • Виконується дослідження рефракції.
 • Проводиться УЗД, що дозволяє отримати повну картину захворювання.

Лікування миопического астигматизму залежить від стадії розвитку патології. На першому етапі, поки порушення не дуже великі, лікар призначає коригувальні окуляри і рекомендує пацієнту робити спеціальну зарядку для очей.
При значній вираженості астигматизму і відсутності прогресії міопії на консультації офтальмолог може запропонувати провести операцію по рефракційної заміни кришталика з використанням лазера за методом Ласіков.
Щоб виявити хворобу на ранніх стадіях, ви можете пройти обстеження в клініці «Тарус» в Одесі. Запис на прийом до офтальмолога ведеться адміністраторами клініки по телефону.

Переваги звернення в клініку Тарус

Центр лазерної корекції зору «Тарус» в Одесі пропонує кваліфіковане лікування.
Це одна з провідних очних клінік в Україні, де працюють досвідчені лікарі. Центр має у своєму розпорядженні всі необхідні ліцензії та сертифікати на ведення медичної діяльності.