Що таке лазерна корекція LASIK (ЛАСИК)?

Одним з найбільш поширених способів лазерної корекції зору є методика, яка називається LASIK (laser in-situ keratomileusis; в російській написанні – ЛЕЙЗІК, ЛАСИК або Лазік, лазерний in-situ кератомілёз), в якій використовується ексимерний лазер для зміни кривизни рогівки. LASIK прийшов на зміну дискредитував себе методикам “насічок Федорова” та швидко став найпоширенішою процедурою лазерної корекції зору через мінімальної кількості побічних ефектів і ускладнень, короткого реабілітаційного періоду, відмінних післяопераційних результатів. Фактично, більшість пацієнтів помічають значне поліпшення зір практично відразу після операції, набагато швидше ніж при будь-якій іншій методиці корекції.

Коли застосовують операцію LASIK?

для лікування короткозорості опукла рогівка ущільнюється за допомогою випаровування тканини з середини рогівки. Завдяки цьому фокус зміщується з області перед сітківкою безпосередньо на сітківку.

Як для лікування далекозорості плоска рогівка робиться більш опуклою за допомогою випаровування тканини поза центральною оптичною зоною рогівки. Завдяки цьому фокус зміщується з області за сітківкою безпосередньо на сітківку.

Для лікування астигматизму , Рогівка робиться більш сферичною, скажімо з форми регбійного м’яча набуває форми баскетбольного. Завдяки цьому усуваються множинні точки фокусування усередині ока і створюється фокус на сітківці. Астигматизм може лікуватися одночасно з короткозорістю або далекозорістю.

Для кого призначена корекція ЛАСИК?

Лазерна корекція ЛАСИК для тих, хто:

  • хоче зменшити або усунути залежність від окулярів і контактних лінз.
  • досяг 18-річного віку.
  • чиє зір не падало протягом принаймні одного року.
  • не має глаукоми і катаракти.
  • не має загальних важких імунних захворювань.

Показання до лазерної корекції зору ЛАСИК

Показаннями є такі аномалії рефракції зору, як короткозорість, далекозорість та астигматизм , Які стабільні протягом тривалого часу. Піддаються корекції короткозорість, далекозорість як окремо, так і в поєднанні з астигматизмом, при цьому для корекції наприклад миопического астигматизму потрібна тільки одна процедура лазерної корекції, усунення цих аномалій рефракції проходить одномоментно.
Рекомендований такий метод корекції зору також пацієнтам, які мають проблеми з носінням окулярів або лінз, наприклад, через свою професійну діяльність.

Коли проводити корекцію зору ЛАСИК?

  • Якщо пацієнту більше 18 років (пацієнтам молодшого віку таку процедуру не проводять через незакінченого формування очного яблука);
  • Якщо пацієнту менше 40-45 років (це обумовлено початком вікових змін очі – пресбіопіей, які на даний момент не лікуються за допомогою лазерної корекції);
  • Якщо у пацієнта немає захворювань сітківки та рогівки;

Якщо є підтверджена стабілізація зору протягом останніх 12 місяців (в такому випадку можна гарантувати позитивний тривалий результат і після проведення корекції).

Протипоказання до лазерної корекції LASIK

  • Недостатня товщина рогівки для проведення корекції (цей показник визначається лікарем під час діагностики);
  • Наявність хронічних захворювань рогівки і хвороб, пов’язаних зі зниженням імунітету;
  • Інфекційні хвороби очей;
  • Соматичні важкі захворювання;
  • Вагітність (через підвищений гормонального фону в організмі пацієнток).
  • Наявність кардіостимулятора в тілі пацієнта;

Якщо ви знаєте, що маєте якесь із протипоказань, не поспішайте впадати у відчай. Практично завжди можливо запропонувати альтернативний спосіб корекції, а з приводу показань і протипоказань необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Тобто в будь-якому випадку, якщо ви замислюєтеся про корекцію зору – обов’язково пройдіть обстеження і обговоріть з лікарем, ми знали що ви кандидатом для лазерної корекції зору – адже лазерна корекція може змінити ваше життя на краще назавжди!

Обстеження перед лазерною корекцією зору ЛАСИК

Приблизно за 1-2 тижні до дати призначеного обстеження пацієнт повинен повністю виключити носіння окулярів або контактних осіб. Цей період вважається оптимальним для того, щоб відновилася природна форма рогівки (під впливом лінз вона може змінюватися). В процесі обстеження відбувається детальне первинне вивчення стану очей – визначається товщина рогівки, перевіряється очне дно.

На першому прийомі у лікаря вам важливо задати максимальну кількість цікавих йому питань, отримати якомога більше інформації про процедуру корекції і її результативності саме у вашому випадку. Необхідно розуміти, що говорити про те зорі, яке ви отримаєте після корекції, можна тільки на підставі тих даних, які будуть отримані під час обстеження.

Більшість пацієнтів впевнені, що після проведення процедури лазерної корекції LASIK до них повернеться стовідсотковий зір. Насправді це не зовсім так, адже результат операції залежить від вихідного стану зору, і від максимально коррегіруемого зору – тобто такого, яке пацієнт дає в окулярах і контактних лінзах.
У разі якщо на етапі діагностики пацієнт бачить тільки 80%, то приблизно таке зір йому може забезпечити лікар після проведення корекції. Також результат залежить і від ступеня аномалії рефракції – чим вона нижча, тим менше ймовірність, що після процедури залишиться залишкова короткозорість або далекозорість.

Процес проведення корекції зору методом LASIK

Під місцевою інстілляціонной анестезією проводиться деепітелізації рогівки в центральній зоні діаметром 7 мм, після чого проводиться тренування пацієнта з визначенням адекватності його поведінки на операційному столі, правильності фіксації погляду. Після цього холодним променем лазера проводиться випаровування поверхневих шарів рогівки для формування кривизни, необхідної для точного попадання світлових променів на сітківку.

Час лазерного впливу в залежності від ступеня аномалії рефракції ока коливається від 10 до 90 секунд. Лазерна корекція проводиться за певною програмою, заданою хірургом згідно параметрів, визначених в процесі передопераційного обстеження і повністю контролюється комп’ютером. Після проведеного лікування в коньюнктивальную порожнину закладається антибактеріальна мазь, монокулярная асептична пов’язка.

Післяопераційний період

До повної епітелізації рогівки – антибактеріальні мазі, потім – місцево 3-х кратні інстиляції кортикостероїдів протягом 3 місяців.