Особливості змішаного астигматизму
Змішаний астигматизм – патологія зору, при якій на обох очах виявляються відразу короткозорість і далекозорість, причому по обидва основних меридіанах – вертикальному і горизонтальному. В результаті людина не здатна чітко сприймати розміри і форму предметів поблизу і вдалині.
Особливості цього різновиду захворювання пояснюють складність лікування астигматизму змішаного типу. Необхідно збільшувати оптичну силу в одному меридіані і зменшувати в іншому.
Сучасні методи дозволяють значно поліпшити зір пацієнтів з астигматизмом.
Причини розвитку змішаного астигматизму
У числі основних причин розвитку патології лікарі називають спадковий фактор. Ризик появи порушень зростає, якщо хвороба була діагностована у одного або обох батьків дитини.
Розпізнати проблему можна при проведенні діагностики зору дітей у віці трьох місяці, півроку і року. Важливо вчасно звернутися до лікаря, щоб не допустити значного погіршення зору, розвитку амбліопії і косоокості .
Симптоми змішаного астигматизму
При цьому захворюванні відзначаються такі симптоми:
- Очі швидко втомлюються, занадто напружуються.
- Часто паморочиться голова.
- Періодично болить голова, причому біль локалізується в надбрівних дугах.
- Складно сфокусувати погляд на друкованому тексті.
- Дитина скаржиться на погіршення зору, він погано розрізняє написане на шкільній дошці.
- Щоб розглянути предмети, доводиться нахиляти голову в сторони і жмуритися.
Якщо ви спостерігаєте у своєї дитини або у себе хоча б один з ознак, рекомендується відразу ж звернутися за консультацією лікаря офтальмолога. Досвідчені окулісти центру «Тарус» в Одесі виконають необхідну діагностику і запропонують ефективне лікування.
Діагностика і лікування змішаного астигматизму в Одесі
При виявленні захворювання у дитини лікар призначає очкову корекцію. Окуляри потрібно носити постійно. Однак це не дає можливості повністю скоригувати зір і створює певні незручності. У більш старшому віці діти можуть вже носити контактні лінзи, самостійно знімати і одягати їх.
Щоб вирішити питання радикально, необхідна операція. Провести її можна тільки після досягнення дитиною повноліття – 18 років. Зустрічаються випадки, коли хірургічне втручання проводиться раніше – за особливими показниками.
Хірургія астигматизму включає кілька основних методів:
- Кератотомія дозволяє змінити форму рогівки ока за рахунок нанесення мікронасечек скальпелем. При цьому складно прогнозувати результат, а реабілітація проходить болісно і довго.
- Лазерна корекція за методом ЛАСИК дозволяє скорегувати оптичну силу в меридіанах. На окремих ділянках тканину рогівки частково видаляється, на інші – пересідає. Це змінює її форму, допомагаючи поліпшити зір.
- У певних ситуаціях вибирається рефракції заміна кришталика : він змінюється на штучний.
- можуть імплантуватися торичні ІОЛ – спеціальні лінзи, які імплантуються в око і покращують сприйняття об’єктів.
Важливо почати лікувати змішаний астигматизм якомога раніше, оскільки до 14-15 років очне яблуко вже повністю формується. Щоб вчасно провести діагностику захворювання, звертайтеся за консультацією офтальмолога в клініку «Тарус».
Переваги звернення в клініку Тарус
Центр лазерної корекції зору «Тарус» працює в Одесі в Україні протягом довгого часу і пропонує своїм пацієнтам найсучасніші методи лікування астигматизму. Очна клініка має всі необхідні ліцензії та сертифікати, а її лікарі регулярно підвищують свою кваліфікацію, освоюючи передові методики.